Rudeninė Baltija vėl siunčia iššūkį

rud b

Rugsėjo 29-30 dienomis buriuotojus kviečia tradicinė regata „Rudeninė Baltija”. Tai paskutinė jūrinė regata, kuri skirta ištvermingiems – rudeninė Baltija dažnai būna gana atšiauri. Varžybų maršrutas Klaipėda-Liepoja-Klaipėda. Liepojoje numatoma sustojimas. Sušalusius buriuotojus šildys firminis regatos organizatorių patiekalas – plovas, bei karšti barsčiai.
Neskubėkite pabaigti buriavimo sezono. Priimkite iššūkį – prieš ilgą neburiavimo laiką dar kartą skriekite su vėju. Kviečiame registruotis el. paštu osvaldasmsk@gmail.com
Regatos nuostatai pridedami.

Regatos organizatoriai

Jachta Lietuva grįžta šiandien

Šiandien iš tarptautinių varžybų „The tall Ships Races”  grįžta jachta „Lietuva”. Į gimtąjį uostą Klaipėdą ją parvaro garsus kapitonas Steponas Kudzevičius.
Į didžiųjų burlaivių regatą jachta išplaukė birželio 19 d. Nuplaukusi daugiau nei keturis tūkstančius jūrmylių, jachta grįžta ne tuščiomis – ji grįžta su dvejais prizais. Pirmasis – už antrąją vietą savo klasėje etape Lisabona-Kadizas, o antras prizas gautas La Korunos uoste už geriausią pasirodymą įgulų parade.
Norintys išgirsti kaip sekėsi regatoje, kokie pavojai ir sunkumai užklupo Biskajos įlankoje, kas atsitiko laivo šturvalui ir dar daug įspūdžių iš plaukimo kviečiami pasitikti jachtą šiandien Kruizinių laivų terminale, apie 12 val.

Pasitikslinti dėl regatos grįžimo laiko galite:

Jachtos „Lietuva“ kapitonas Osvaldas Kudzevičius, tel. +370 652 83221, el. paštas osvaldasmsk@gmail.com

Roko Arbušausko nuotr.

„Lietuva“ iškovojo antrąją vietą

Ispanijos uoste Kadize jachta „Lietuva“ neliko be apdovanojimų. Antrajame regatos „The Tall Ships Races“ etape lietuvių įgula savo klasėje iškovojo antrąją vietą.

Jachta „Lietuva“ antrajame etape finišavo treti iš visų 43 laivų ir pirmi savo klasėje. Po finišo ilgai nebuvo žinomi perskaičiuoti rezultatai. Įgula su nerimu jų laukė. Jachtos kapitonas Osvaldas Kudzevičius ramino savo įgulą. „Šiame etape suplaukėme  tikrai gerai. Įgula dirbo vieningai ir jei nebūtų suplyšęs spinakeris rezultatai būtų dar geresni“,  –  prieš apdovanojimus kalbėjo jachtos kapitonas.

 

 

Pirmąją vietą D klasėje, kurioje plaukia jachtos su spinakeriais, laimėjo olandų jachta „Urania“. „Lietuva“ šiam laivui pralošė tik 13 minučių perskaičiuoto laiko. Trečią vietą užėmė rusų jachta „Akela“.

Tarp didžiųjų laivų dauguma apdovanojimų atsiėmė lenkai. A klasėje pirmieji buvo „Dar Mlodziezy“. Antri buvo olandų „Europa“, o treti – lenkų „Fryderyk Chopin“.

B klasėje pirmąją vietą iškovojo belgų „Rupel“, antrą ir  trečią vietas laimėjo anglai – „Johanna Lucretia“ ir „Maybe“.

C klasėje pirmąją vietą laimėjo lenkų „Dar Szczecina“, antri – estų „St Iv“, o treti liko prancūzų jachta „Hosanna“.

Vakar Ispanijos uoste be apdovanojimų ceremonijos vyko ir įgulų paradas bei įgulų vakarėlis. Šiuo metu Kadize „Lietuvos“ įgula gausi – net 17 žmonių, nes šiame uoste vyko įgulos pasikeitimas – atvažiavo penki nariai, o ryt išvažiuoja keturi.

Šiandien, šeštadienį įgula tvarko laivą ir ruošiasi rytojaus išplaukimui. Kadizo uoste lietuviai norėjo susitvarkyti savo spinakerį, tačiau burių siuvimo kaina nenudžiugino. Todėl trečiajame varžybų etape „Lietuvai“ teks plaukti be didžiojo spinakerio.

Sekmadienį Kadize bus burių paradas, o po jo laivai išplauks į kitą Ispanijos uostą La Koruną. Šis etapas bus ne varžybinis. Jo metu ketinama pasiekti net Afrikos krantus. Tai bus piečiausiais šių metų kelionės taškas.

c1

Jono Volungevičiaus nuotr.

Atsiimant apdovanojimą Kadize.

„Lietuvos“ įgula su apdovanojimu.

 

„Lietuva“ grįžta namo

Po itin sunkaus paskutiniojo etapo regatoje „The tall Ships Races“ jachta „Lietuva“ grįžta į gimtąjį Klaipėdos uostą. Nuplaukusi daugiau beveik keturis tūkstančius jūrmylių jie parplukdo du apdovanojimus.