Klubas „Ostmarina“ – tai nevyriausybinė jaunimo organizacija, kurios tikslas supažindinti jaunus žmones su buriniais laivais, buriavimu, propaguoti jūrinę kultūrą.

Sporto klubą  įkūrė garsūs buriuotojai Steponas Kudzevičius, Osvaldas Kudzevičius ir Marijus Eidukevičius. Jie norėjo perduoti jaunimui įgytas žinias ir patirtį, uždegti juos meile jūrai. Nuo klubo įkūrimo 2006 m. buriavimo pradžiamokslį gavo jau keli šimtai jaunuolių.

Sporto klubo nariai gauna buriavimo pagrindus, jie supažindinami su laivu, saugumu jūroje, praktiškai mokomi reguliuoti bures, valdyti burinį laivą. Daugelis jų gavę pirmąją jūrinę patirtį savo ateitį sieja su šia sritimi – pradeda studijuoti jūrines specialybes ar profesionaliai užsiima buriavimo sportu, įsigyja savo laivą.

Klube ypatingas dėmesys skiriamas jūrinei kultūrai – bendraujama naudojant jūrinius terminus, jaunimui rekomenduojamas jūrinės literatūros sąrašas, jaunimas supažindinami su svarbiomis jūrinės kultūros datomis, istorija, mokosi jūrines dainas, klubo nariai aktyviai dalyvauja jūriniuose renginiuose. Taip plečiama ne tik buriuotojų bendruomenė, bet ir bendras supratimas apie laivybą, jūrinę kultūrą.

Sporto klubo žinioje – 16,5 metrų burinė jachta  „Lietuva“. „Ostmarinos“ nariai sudaro jachtos įgulos pagrindą. Nors šis laivas jau tikrai nebe naujas – 1976 metų gamybos, klubo nariai deda visas pastangas, kad ji dar plauktų ir dalyvautų įvairiose regatose. Viena iš svarbiausių – prestižinė didžiųjų burlaivių regata „The Tall Ships Races“. Regata ypatinga tuo, jog jos tikslai – populiarinti tradicinius burlaivius bei skatinti buriuoti jaunimą. Pagal regatos reikalavimus pusė įgulos narių turi būti iki 25 m. Jachta „Lietuva“ buvo pirmieji Lietuvos „ambasadoriai“ tarptautinėje buriuotojų bendruomenėje ir dalyvauja varžybose nuo 2005 m. Klubo komandoras Osvaldas Kudzevičius ir jachtos „Lietuva“ nariai buvo vieni iš pagrindinių iniciatorių pakviesti didžiųjų burlaivių regatą į Klaipėdą.

Sporto klubo veikla neapsiriboja vien dalyvavimu „The Tall Ships Races“ regatoje.  „Ostmarinos“ nariai organizuoja „Rudeninės Baltijos“ varžybas. Taip pat prisideda prie vienos iš populiariausių Lietuvos regatų, vykstančios buriavimo sezono pradžioje „Gero vėjo“, dalyvauja kitų jachtklubų rengiamose vietinėse regatose.

Šiuo metu klube yra apie trisdešimt narių.

Vieni aktyviau reiškiasi, kiti mažiau, tačiau visi prijaučiantys buriavimui ir meile jūrai čia mielai laukiami. Kiekvieną pavasarį klubas kviečia naujus narius. Šis klubas – vienintelė galimybė jaunimui susipažinti su jūra, nes patekti į privačių jachtų įgulas ne taip jau lengva.  Be to, šis užsiėmimas nemažai kainuoja, o „Ostmarina“ suteikia galimybes jaunimui su minimaliomis išlaidomis pajusti buriavimo skonį. Vienintelė sąlyga – reikia didžiulio NORO ir meilės laivui, kurį nuolat reikia prižiūrėti.

susirinkimas

Parašykite komentarą