„Lietuva“ iškovojo antrąją vietą

Ispanijos uoste Kadize jachta „Lietuva“ neliko be apdovanojimų. Antrajame regatos „The Tall Ships Races“ etape lietuvių įgula savo klasėje iškovojo antrąją vietą.

Jachta „Lietuva“ antrajame etape finišavo treti iš visų 43 laivų ir pirmi savo klasėje. Po finišo ilgai nebuvo žinomi perskaičiuoti rezultatai. Įgula su nerimu jų laukė. Jachtos kapitonas Osvaldas Kudzevičius ramino savo įgulą. „Šiame etape suplaukėme  tikrai gerai. Įgula dirbo vieningai ir jei nebūtų suplyšęs spinakeris rezultatai būtų dar geresni“,  –  prieš apdovanojimus kalbėjo jachtos kapitonas.

 

 

Pirmąją vietą D klasėje, kurioje plaukia jachtos su spinakeriais, laimėjo olandų jachta „Urania“. „Lietuva“ šiam laivui pralošė tik 13 minučių perskaičiuoto laiko. Trečią vietą užėmė rusų jachta „Akela“.

Tarp didžiųjų laivų dauguma apdovanojimų atsiėmė lenkai. A klasėje pirmieji buvo „Dar Mlodziezy“. Antri buvo olandų „Europa“, o treti – lenkų „Fryderyk Chopin“.

B klasėje pirmąją vietą iškovojo belgų „Rupel“, antrą ir  trečią vietas laimėjo anglai – „Johanna Lucretia“ ir „Maybe“.

C klasėje pirmąją vietą laimėjo lenkų „Dar Szczecina“, antri – estų „St Iv“, o treti liko prancūzų jachta „Hosanna“.

Vakar Ispanijos uoste be apdovanojimų ceremonijos vyko ir įgulų paradas bei įgulų vakarėlis. Šiuo metu Kadize „Lietuvos“ įgula gausi – net 17 žmonių, nes šiame uoste vyko įgulos pasikeitimas – atvažiavo penki nariai, o ryt išvažiuoja keturi.

Šiandien, šeštadienį įgula tvarko laivą ir ruošiasi rytojaus išplaukimui. Kadizo uoste lietuviai norėjo susitvarkyti savo spinakerį, tačiau burių siuvimo kaina nenudžiugino. Todėl trečiajame varžybų etape „Lietuvai“ teks plaukti be didžiojo spinakerio.

Sekmadienį Kadize bus burių paradas, o po jo laivai išplauks į kitą Ispanijos uostą La Koruną. Šis etapas bus ne varžybinis. Jo metu ketinama pasiekti net Afrikos krantus. Tai bus piečiausiais šių metų kelionės taškas.

c1

Jono Volungevičiaus nuotr.

Atsiimant apdovanojimą Kadize.

„Lietuvos“ įgula su apdovanojimu.