knots_lt 

“KNOTS” arba mazgai. Tai tarptautinis tinklas, vienijantis nevyriausybines (NVO) vandens ir susijusio sporto organizacijas. “KNOTS” riša penkias organizacijas, penkias šalis ir penkias skirtingas patirtis. Panašių organizacijų bendradarbiavimas leidžia keistis nariais, dalytis turima patirtimi, įgyvendinti bendrus projektus, organizuoti bendrus renginius ir taip stiprinti pačias organizacijas.

Daug kas yra girdėję apie “Erasmus” programos remiamą studentų, pedagogų ir net mokslininkų mainų programą. Ne vienas pamatė teigiamą šios programos naudą. Panaši mainų programa, tik tarp nevyriausybinių organizacijų narių  bus vykdoma projekto “KNOTS” metu. Skirtinga partnerių patirtis, jų narių gebėjimai valdyti ir administruoti nevyriausybines sporto organizacijas papildys ir praplės projekto dalyvių žinias, stiprins pačias organizacijas, padės pagrindus atsirasti naujiems tarptautiniams bendradarbiavimo projektams. “KNOTS” tinklo nariai taip pat skatins į organizacijų veiklą įsitraukti kuo daugiau savanorių, spręs jaunimo fizinio aktyvumo ir užimtumo didinimo problemą.

KNOTS” tinklo nariai

Projekto tikslas

Sukurti tarptautinį nevyriausybinių organizacijų tinklą ir taip stiprinti NVO mėgėjiško sporto organizacijas.

Trukmė

Projektas „KNOTS“ prasidės 2018 m. sausio 1 d. ir tęsis iki 2019 m. birželio 30 d.

Projekto veiklos

Apsikeitimas nariais

2018 m. gegužės – spalio mėn. vyks apsikeitimas nariais. Tinklo organizacijų nariai vyks vieni pas kitus, dalyvaus jų veikloje, mokysis valdyti nevyriausybinę organizaciją, spręsti įvairias iškilusias problemas, pritraukti naujų narių, treniruoti naujokus, dirbti su savanoriais, organizuoti sporto renginius, dalyvaus mokymuose krante ir vandenyje kaip pilnateisiai įgulų nariai. Projekte dalyvaujantys asmenys įgytą patirtį perduos kitiems savo organizacijos nariams, panaudos stiprinti ir gerinti savo organizacijos veiklą.

Baigiamasis renginys

2019 m. pradžioje Lietuvoje vyks trijų dienų baigiamasis projekto renginys. Vieną dieną dalyviai iš visų tinklo narių dalyvaus seminare, kuriame bus gvildenami aktualūs organizacijoms klausimai – efektyvus NVO valdymas, naujų narių pritraukimas, savanorystė sporte, mėgėjiško sporto populiarinimas, nevyriausybinių organizacijų finansavimas ir naujų projektų paieška.

Po seminaro bus praktinės dirbtuvės. Projekto partneriai dalinsis įgyta patirtimi, apibendrins savo pastebėjimus, vystys naujų bendrų sporto populiarinimo projektų idėjas. Taip pat bus parengtos tolimesnio bendradarbiavimo gairės.

Kitą dieną vyks draugiškos dalyvių buriavimo sporto varžybos. Pagal meteorologines sąlygas – arba ledrogių, arba vėjaračių varžybos.

Po projekto…

“KNOTS” narės ir po projekto aktyviai bendradarbiaus tarpusavyje, dalinsis nauja įgyjama patirtimi, kartu inicijuos bendras veiklas ir tarptautinius projektus. Taip pat pagal poreikį, prie šių organizacijų tinklo bus kviečiamos prisijungti ir kitos organizacijos.

 

Rėmėjas

“Erasmus +” sporto rėmimo programa

LogosBeneficairesErasmus+RIGHT_LT

 

KNOTS 2018 internetu

 

Naudingos nuorodos

www.erasmus-plius.lt

Tinklo narių svetainės

www.ostmarina.info

www.staestonia.eu

www.lbma.lv

www.yo-yo.be

www.italytrames.eu

 

Daugiau informacijos:

Sporto klubo “Ostmarina” narė Eglė Vankevičė, tel. +37065610787, el. p. eglevankevice@gmail.com

Parašykite komentarą