“Žiguliuku” prieš “mersedesus”

acc8af_offshore_race_cmyk_se

Penktadienį jachta „Lietuva“ išplaukia į vienas iš svarbiausių varžybų Baltijos jūroje „AF Offshore Race“. Karališkojo Švedijos jachtklubo organizuojama regata bus rimtas išbandymas jaunai įgulai, nes šios varžybos profesionalių buriuotojų laikomos drąsos ir gebėjimų patikrinimu.

 

„Vietinėse ir tarptautinėse regatose su dabartine įgula dalyvaujame jau nuo 2004 m. Įgulos nariai nemažai plaukiojo, prakuto ir nori išbandyti savo jėgas aukštesniame lygyje. Šioje regatoje bandysime sena jachta aplenkti profesionalius laivus. Tai kaip „žiguliuku“ aplenkti „mersedesus“, tačiau įgulai entuziazmo ir ryžto netrūksta“, – tvirtino jachtos „Lietuva“ kapitonas Osvaldas Kudzevičius.

„Lietuvos“ įgulą sudarys dešimt žmonių. Didžioji dauguma įgulos – jau ne pirmą kartą varžybose dalyvaujantis jaunimas. Jachtos kapitonas mano, jog tai bus gera praktika jauniesiems vairininkams ir navigatoriams. „Tai ne turistinis pasiplaukiojimas. Nors maršrutas trumpesnis, nei „The Tall Ships Races“ regatų, kuriose dalyvaujame, tačiau plaukimas sudėtingesnis. Reikės daugiau darbo – dažnai keisti bures. Bus mažiau miego. Varžybų distancija tęsiasi priekrante, todėl tai bus gera navigacijos praktika. Teks priimti daug taktinių sprendimų. Įgulos nariai galės daug ko išmokti. Taip ir ugdomi būsimi kapitonai“, – mano O. Kudzevičius.

Varžybų maršrutas tęsis 365 jūrmylių, o visos kelionės metu jachta nuplauks apie 900 jūrmylių.

Į varžybas jachta išplauks penktadienį. „Lietuva“ startuos su kitais lietuvių rengiamos „Žalčių karalienės“ regatos dalyviais ir plauks pirmajame varžybų etape Klaipėda – Visbis (Gotlando sala, Švedija). Anot kapitono, jos metu įgula išbandys savo jėgas prieš „Aff Offshore Races“ regatą.

Iš Visbio jachta plauks į Švedijos uostą Sandhamną (Švedija), kur ir bus regatos startas. Varžybos „Aff Offshore Races“ vyks liepos 5–9 d.

Regatoje dalyvaus apie 270 laivų. Tarp jų ir pasaulinio garso buriuotojai.

Iš Lietuvos užsiregistravusios keturios jachtos – „Lietuva“ (kap. Osvaldas Kudevičius), „Lady L“ (kap. Marius Ambrulaitis“), „Tojana“ (kap. Darius Gerasimavičius), „Jigy Jigy“ (kap. Šarūnas Sodeika). Dvi pastarosios jachtos jau ne pirmą kartą dalyvauja šiose varžybose.

Regata aplink Gotlando salą pirmą kartą surengta 1937 m. Pirmojoje regatoje dalyvavo ir lietuviai. Jachta „Žalčių Karalienė“ savo klasėje finišą pasiekė pirmoji ir gavo greičiausio laivo prizą. Iki šiol ši regata išliko viena iš įdomiausių ir daugiausiai dalyvių sulaukiančių varžybų Baltijos jūroje. Varžybų metu prieš vandenynuose vykstančias varžybas išbandomi laivai, gerinami greičio rekordai.