Šventosios uosto regata vėjo pagailėjo

img_244550

Praėjusį savaitgalį vyko Šventosios uosto regata – ORC čempionatas. Nors buvo prognozuotas vidutinio stiprumo vėjas, varžybų metu jis vos dvelkė. Todėl vietoj penkių etapų įvyko tik trys.

 

ORC čempionato pavadintoje Šventosios uosto regata šiais metais dalyvavo 14 jachtų. Šių metų varžybos skyrėsi nuo anksčiau rengtų jūrinių regatų. Tai buvo pirmoji Lietuvoje rengiama regata, kurioje vadovaujamasi ORC (Offshore Racing Congress) nuostatomis.

 

Kadangi regatos partneriai Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija suteikė savo greitaeigį katerį „Žaibas“, varžybos galėjo vykti atviroje jūroje.

Šeštadienį turėjo būti trys plaukimai, tačiau dėl silpno vėjo varžybų dalyviai plaukė tik du etapus. Sekmadienį taip pat vietoj dviejų plaukimų buvo vienas.

Regatos metu vėjo buvo visai nedaug – vos 3 m/s, o kartais vėjo greitis nesiekė ir 1 m/s. Varžybų dalyviai pabrėžė, jog esant silpnam vėjui atsiskleidžia manevrų klaidos. Padarius kažką ne taip laivas visiškai sustoja, todėl reikia ypatingo susikaupimo ir preciziškumo.

Visi varžybų dalyviai buvo suskirstyti į tris grupės ORC I, ORC II ir „klubinę“. Didesniųjų laivų grupėje ORC I užtikrintai pirmavo jachta „Jigi Jigi“ (kap. Š. Sodeika) ir nors juos aplenkė mažesnė kitos grupės jachta „Baraka“ (kap. R. Stropus), savo grupėje „Jigi Jigi“ laimėjo pirmąją vietą. Antri liko „Tojanos“ (kap. D. Gerasimavičius) jaunimo komanda, o trečiąją vietą užėmė „Lokė“ (kap. A. Janulionis). „Jigi Jigi“ kapitonas Šarūnas Sodeika teigė, jog laimėti nebuvo labai sudėtinga – reikėjo tik kantrybės. Buriuotojui patiko varžybų distancija. „Daugeliui jau buvo pabodę ilgi plaukimai iki Palangos ar Liepojos, kai nematai savo priešininkų ir tiesiog plauki vienu halsu. Šiose varžybose jautėsi daugiau sportiškumo, konkurentai – prie pat“, – dalinosi įspūdžiais ORC I grupės nugalėtojų jachtos kapitonas Š. Sodeika.

Mažesnių sportinių laivų grupėje ORC II kaip ir minėta lyderis buvo „Baraka“. Juos atkakliai vijosi „Rondo“ (kap. K. Kunickas), o tretieji liko jachta „Joga“ (kap. S. Butkevičius.) „Barakos“ kapitonas Rimantas Stropus taip pat nenusivylė varžybomis. „Įdomus varžybų formatas. Šiek tiek priminė vaikystę ir jaunystę, kai plaukiojome mažais laivais. Pati regata buvo gerai organizuota, dalyvavo nemažai teisėjų. Aišku, norėtųsi, kad dalyvių taip pap būtų daugiau. Gal tam įtakos turėjo nemažas starto mokestis“, –spėjo R. Stropus.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija kaip ir pernai skyrė specialų prizą. Šiais metais prizu paskatinta „klubinės“ grupės lyderiai jachta „Aphrodite“ (kap. A. Dmitriščiuk). „Aphrodite“ kapitonas Anatolijus Dmitriščiuk mano, jog tokių varžybų reikėtų dažniau. „Gyvename prie jūros, o jūrinių regatų turime ne tiek ir daug. Vis mariose ir mariose. Toks čempionatas buvo reikalingas“, – kalbėjo buriuotojas.

ORC čempionato rezultatai įtraukti į bendrą Lietuvos klubinių regatų įskaitą. Tai jau ketvirtosios varžybos iš dešimties, kurių rezultatas bus sumuojami ir rudenį bus paskelbti šios taurės nugalėtojai. Po keturių varžybų ORC Club („sportinėje“) grupėje pirmauja „Tojana“ (kap. D. Gerasimavičius). „Klubinėje“ grupėje dar tvirčiau lyderio vardą užtikrino jachta „Aphrodite“.
Šventosios uosto – ORC čempionato nugalėtojai:

ORC I grupė:

1 vieta jachta „Jigi jigi“ (kap. Š. Sodeika)

2 vieta jachta „Tojana“ (kap. D. Gerasimavičius)

3 vieta jachta „Lokė“ (kap. A. Janulionis)

 ORC II grupė:

1 vieta jachta „Baraka“ (kap. R. Stropus)

2 vieta jachta „Rondo“ (kap. K. Kunickas)

3 vieta jachta „Joga“ (kap. S. Butkevičius)

 „Klubinė“ grupė

1 vieta jachta „Aphrodite“ (kap. A. Dmitriščiuk)

2 vieta jachta „Terra“ (kap. G. K. Kalonaitis)

3 vieta jachta „Šatrija“ (kap. A. Letkauskas)

 

img_242440

Vlado Čižo nuotr.