Kviečiame jungtis prie jachtos „Lietuva“ įgulos!

Grotas, stakselis, klampė, falas, gervė, … – tik tapęs buriuotojų bendruomenės dalimi sužinosi, ką reiškia šie, iš pirmo žvilgsnio, mistiniai žodžiai. Nedelsk, legendinės jachtos „Lietuva“ įgula kviečia jaunimą prisijungti prie įgulos ir pasitikti vasarą kitaip, nei iki šiol esi patyręs.

„Klaipėdoje vasaromis nuolat matydavau uoste praplaukiančias jachtų bures. Neturėjau didelių vilčių pats kada nors plaukti jachta, būti jos įgulos komandos nariu, šis sportas atrodė per brangus studentui. Visgi, išgirdęs apie renkamą jachtos „Lietuva“ įgulą, nutariau įsitikinti, ar tai tikrai taip nepasiekiama, kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio. Šiandien galiu pasakyti tiek, kad buriuotojai yra vieni šauniausių ir smagiausių komandų, o plaukti jachta – nepalyginama su niekuo. Todėl kviečiu prisijungti prie mūsų įgulos ir įsitikinti, kad buriavimas – tai daugiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio“, – sakė klubo „Ostmarina“ narys Airidas Murauskis.

„Nebeįsivaizduoju savo vasaros be buriavimo. Tai – neformali mokykla, kurioje išmokstu naujų žinių, kantrybės, tikslo siekimo, darbo komandoje. Visada geranoriškai ir linksmai nusiteikusi įgula garantuoja gerą laiką. Kartu pasiekti Visbio, Gdansko, Stokholmo, Ščecino, Rygos ir kitus Baltijos jūros uostus – man yra pats geriausias laisvalaikis“, – teigė sostinėje gyvenanti ir studijuojanti Kristina Rinkevičiūtė.

Buriavimo sporto klubas „Ostmarina“ tave priims į šaunią įgulą ir supažindins su buriavimo pagrindais, etiketu ir papročiais, išmokys skaityti jūrlapius, pažinti jachtos įrangą. Galiausiai, sužinosi, ką reiškia mėgautis akimirka jachtai skrodžiant Baltijos jūros bangas. Ir nesvarbu, kad tu negyveni Klaipėdoje – šioje komandoje buriuotojai renkasi iš visos Lietuvos. Pamatysi, tavo laisvalaikis taps 100 kartų įdomesnis!

Įgulos gretose pirmiausiai laukiamas jaunimas iki 25 metų, tačiau svarbiausia – tavo noras būti jos dalimi. Jachta „Lietuva“ – tai mokomasis jaunimo buriavimo laivas. Kasmet jachtos įgula dalyvauja Lietuvos ir tarptautinėse regatose, tarp jų ir gerai žinomoje „The Tall Ships Races“ (www.sailtraininginternational.org).

Susidomėjai? Pirmyn, rašyk mums el. paštu lietuvos.igula@gmail.com arba tel. 867531285.

Nuotraukos: Andris Kozlovskis (LV).

1