Jachta Vokietijoje

Prieš savaitę išplauksi jachta “Lietuva” vakar pasiekė Vokietijojs krantus. Laivas prisišvartavo Vokietijos industriniame Kukshafeno (Cuxhaven) uoste. Čia jie pralaukė, kol baigisis jūroje štormas ir turėtų plaukti toliau. Liepos 5 d. jachta turi būti Prancūzijoje Sant Malo uoste. Laivo įgulą sudaro tik šeši žmonės. Tai gana mažai tokio dydžio laivui.

Įgulos narė Raimonda siunčia savo įspūdžius iš kelionės:

“Mūsų įguloje 6 nariai (3 iki 25 metų). Iki Kylio plaukė dar du svečiai – Jolanta ir Vitalijus. Nors su jais susipažinome tik prieš išvykstant, tačiau jie puikiai įsiliejo į komandą. Jolanta padėjo virtuvėje, o Vitalijus ant denio. Vėjo nebuvo, todėl didžiąją kelio dalį iki Kylio plaukėme su motoru.

Plaukiame pamainomis po 6 valandas. Pirmasis sustojimas – Kylyje. Į jį atplaukėme apie 3 nakties, taigi šiek tiek pailsėjome ir anksti ryte vėl išplaukėme. Prie Kylio kanalo padėjome grupelei vokiečių, kurių dvistiebę irkluojamą valtelę pratempėme pro kanalą – kaip jie mūsų ir prašė. Pakeliui sutikome rusų jachtą “Akela” – senus mūsų priešininkus regatoje “The Tall Ships Races”. Matyt jie irgi į regatą plaukė. Išplaukus iš Kylio oro salygos buvo nekokios, pūtė stiprus vėjas ir lijo, todėl prisiglaudėme Cuxhavene.

Įgula kol kas geros nuotaikos. Man ir Sauliui daugiausia laiko tenka praleisti kambuze, nes kol kas tik mūsų ir kapitono nekankina jūros liga. Tačiau tikiuosi greitai atrasti savo vietą ir ant denio.”

Raimonda