Jachta „Lietuva“ išplaukia į didžiųjų burlaivių regatą

2012webmap (1)

Šiandien, 18 val. nuo Klaipėdos Danės krantinės jachta „Lietuva“ išplauks į pustrečio mėnesio truksiančią kelionę. Mokomasis laivas dalyvaus didžiųjų burlaivių regatoje „The Tall Ships Races“.

Šių metų didžiųjų burlaivių regata ypatinga – vietoje dviejų varžybinių etapų bus net trys. O regata užsuks į įspūdingo grožio pietų uostus.

Regata prasidės liepos 5 d. Sant Malo uoste. Tai svarbus Prancūzijos jūrų uostas. Šis uostamiestis dvelkia jūros romantika. O dažnai dar lyginamas su garsiaja Venecija, nes tai pilnas šviesos ir meno miestas. Iš Sant Malo burlaiviai išplauks į pirmąjį varžybų etapą – iki Portugalijos sostinės Lisabonos. Pirmasis varžybų etapas nebus lengvas mokomojo burlaivio įgulai. Biskajos įlanka garsėja nenuspėjamais stipriais vėjais, audromis, stipriomis srovėmis. Be to, etapas gana ilgas – be kranto teks išbūti  11 dienų. Tai vienas iš rimčiausių išbandymų jaunai „Lietuvos“ įgulai.

Lisaboną burlaiviai turėtų pasiekti liepos 19 d. Pirmą kartą šiame uostamiestyje „The Tall Ships Races“ regata lankėsi 1956 m. Nuo to laiko portugalai su džiaugsmu vėl laukia atplaukiančių senovinių burlaivių, o regatos priėmimas tampa didžiule viso miesto švente.

Iš Portugalijos sostinės laivai leisis į pietus – iki Kadizo uosto. Tai bus trumpas keturių dienų antrasis varžybų etapas. Kadize burlaivių priėmimas vyks liepos pabaigoje – 26-29 dienomis. Ispanijos uostas yra  visai prie pat Gibraltaro, nuo kurio jau matosi kitas žemynas – karščiu alsuojanti Afrika.

Liepos 29 d. laivai paliks Kadizą ir plauks į kitą Ispanijos uostą – La Koruna. Tai bus ne varžybinis praplaukimas. La Koruna uostamiestyje galima pajusti pietietišką gyvenimą ir senovės romėnų dvasią. Čia yra ir vienas iš seniausių švyturių – Heraklio bokštas. Iš šio uosto prasidės trečiasis etapas – La Koruna-Dublinas. Čia vyks paskutiniai regatos renginiai. Visa kelionė truks pustrečio mėnesio.

Regatos metu įgulos nariai keisis uostuose. Plaukimo metu jūrinės patirties įgaus 25 įgulos jaunuoliai.  Daugiau nei pusė jų – iki 25 metų. Prieš ilgąjį išplaukimą įgula treniravosi vietinėse varžybose. Jachta „Lietuva“ dalyvavo „Gero vėjo“ regatoje, „Klaipėdos Pilies uosto regatoje“, vyko ir kiti mokomieji pasiplaukiojimai Baltijos jūroje, buvo plaukiama iki Gdansko.

Šių metų varžybų maršrutas panašus į 2006 m „The Tall Ships Races“ varžybas. Tuomet „Lietuva“ dar tik antrus metus dalyvavo šiose varžybose. Šiais metais bus jau aštuntas kartas, kai „Lietuva“ garsina šalies vardą tarptautinėje regatoje.

Kviečiame išlydėti jachtą „Lietuva“, birželio 19 d. (antradienis) 18 val. prie Danės krantinės Klaipėdoje.