Buriuoti kvies ne tik klaipėdiečius

tsr2011100x155

Iš Norvegijos grįžęs “Ostmarinos” komandoras Osvaldas Kudzevičius grįžo su įvairiausiomis naujienomis.

Lapkričio 12–13 dienomis Stavangeryje (Norvegija) vyko tarptautinė konferencija „The International Sail Training and Tall Ships Conference 2010“. Konferencijos metu buvo aptariami kitų metų regatos organizaciniai klausimai. Pasak, O. Kudzevičiaus, pasiruošimas kitų metų regatai vyksta sklandžiai. jis nenorėjo atskleisti daugiau naujienų apie kitų metų renginius, kol to nepadarė regatas organizuojanti Sail Training International organizacija.Tačiau jau aišku, kad kitais metais į Lietuvos uostamiestį užsuks „The Culture Tall Ships Regata 2011“. Regata skiriama Turku miestui, kuris 2011 m. taps Europos kultūros sostine. Regata taps lyg tęsinys tradicinės “The Tall Ships Races” regatos ir pratęs varžybų maratoną iki pat rugsėjo mėnesio.
„The Culture Tall Ships Regata 2011“ prasidės Klaipėdoje rugpjūčio 18 d. Lietuvos uostamiestyje renginiai truks keturias dienas. Iš Klaipėdos laivai pajudės link Suomijos Turku uosto. Tai bus pirmasis varžybų etapas. 2011 m. Europos kultūros sostinėje rugpjūčio 26 d. prasidės renginiai ir truks tris dienas. Antrasis varžybų etapas tęsis nuo Turku iki Gdynios. Lenkijoje renginiai vyks jau rugsėjį, 2-5 dienomis.
Organizatoriai Sail Training International iš kiekvieno miesto reiklauja, kad būtų surinkta 25 jaunimo komanda, kuri turės paruošti nors vieną kultūrinį renginį.  Taip tikimasi į regatų renginių organizavimą įtraukti ir jaunimą.
Klaipėda, Turku ir Gdynia jau buvo “The Tall Ships Races” regatos uostai 2009 metais. Tuomet uostamiesčiai paliko gerą įspūdį. Dalyviai tikisi tokio pat svetingo priėmimo.
O. Kudzevičius tikino, jog jachta “Lietuva” būtinai dalyvaus „The Culture Tall Ships Regata 2011“. “Regata antrą kartą užsuka į Klaipėdą, todėl tikimės, jog varžybose plauks daugiau lietuvių laivų”, – kalbėjo buriuotojas.
Kapitonas pranešė gerą naujieną. 2011 m. Sail Training International suteiks galimybę už pusę kainos jaunimui iš Lietuvos tapti kitų šalių burlaivių, tarp jų ir pačių didžiausių A klasės,  įgulų nariais.
Kiekvienais metais jaunimas kviečiamas dalyvauti regatoje “The Tall Ships Races”. 2009 m. kituose laivuose plaukė 22 klaipėdiečiai, tarp kurių trys – neįgalūs. Jaunimas tapo Norvegijos “Christian Radich”, Nyderlandų “De Gallant” bei “Morgenstern” įgulų nariais. Jaunuoliai su negalia pateko į vienintelį neįgaliesiems pritaikytą laivą – “Lord Nelson”.
2011 m. prisijungti prie kitų šalių įgulų bus kviečiami ne Klaipėdos, o kitų miestų jaunuoliai. Taip norima paskatintinti susidomėjimą buriavimu ne tik uostamiesčio gyventojų. O. Kudzevičiaus manymu, plaukimo kaina bus apie 1500 litų. Be tarptautinės organizacijos rėmimo ši suma būtų dvigubai didesnė.
„The Culture Tall Ships Regata 2011“

Rugpjūčio 18-21 d. Klaipėda, Lietuva
Rugpjūčio 21-26 d. pirmasis varžybų etapas
Rugpjūčio 26-28 d. Turku, Suomija
Rugpjūčio 28 – rugsėjo 2 d. antrasis varžybų etapas
Rugsėjo 2-5 d. Gdynia, Lenkija. 
2011hostports

„The Tall Ships Regata 2011“

Birželio 30 – liepos 3 d. Voterfordas (Waterford), Airija
Liepos 3 – 9 d. pirmasis varžybų etapas
Liepos 9 – 12 d. Grenokas (Greenock) (Škotija), Jungtinė Karalystė
Liepos 12 – 21 d. kruizinis etapas
Liepos 21 – 24 d. Lervikas (Lervik), Šetlando salos, Jungtinė Karalystė
Liepos 24 – 28 d. antrasis varžybų etapas
Liepos 28 – 31 d. Stavangeris, Norvegija
Liepos 31- rugpjūčio 5 d. trečiasis varžybų etapas
Rugpjūčio 5 – 8 d. Halmstadas, Švedija
culture2011