Wosail narės mokėsi saugumo jūroje
Projekto “Wosail”, remiamo “Sporto rėmimo fondo”, narės ir dalyvavo Klaipėdos jūreivystės mokyklos vedamose saugumo jūroje pratybose.
Merginoms buvo dėstoma teorinė dalis. Buvo rodomi ir vaizdo įrašai – analizuojamos skirtingos situacijos, diskutuojama apie kiekvienos situacijos kapitono priimtus veiksmus. Nors tema nebuvo iš lengvųjų – buvo svarbu suprasti, kaip kartais atlaidumas paskirtai užduočiai arba tiesiog paprasta žmogiška baimė ekstremalioje situacijoje gali viską pakeisti.
Po teorinės dalies, laukė visų dalyvių labiausiai laukiama “pramoga” – evakuacijos pratybos baseine su hidrokostiumais. Kiekvienai dalyvei buvo išduotas hidrokostiumas su kuriuo reikėjo šokti iš aukščio į baseiną – tuomet susirasti kitas savo kolegas ir susikabinti į “gėlytę” vandenyje. Buvo treniruojamasi tokioms situacijoms, kuomet tenka palikti laivą audros metu. Baseine įjungtos bangos leido pajusti, kaip yra sunku judėti bei matyti, kas vyksta aplink tave. Vėliau buvo išmestas gelbėjimosi plaustas – toks pats, koks dažniausiai naudojamas jachtose/kateriuose ar didesniuose laivuose. Užduotis buvo visoms sugebėti įlipti į plaustą bei visoms tilpti viduje – atrodė paprasta užduotis, tačiau vandeniu aplink banguojant, nesiekiant kojomis dugno ir nesant jokių atramų įlipti į judantį plaustą buvo sunku. Ši patirtis parodė, jog praktinės žinios yra žymiai svarbesnės negu mokytis gelbėjimosi schemas iš popieriaus ir tik įsivaizduoti save tokioje situacijoje. Sulipus į plaustą reikėjo nuplaukti iki kito baseino galo per sroves – tai dalyvėms irgi buvo labai sunku, tačiau pavyko. Po šių pratybų vyko mokymai kaip užsidėti gelbėjimosi kilpą, kuri būna nuleidžiama sraigtasparnio jūroje gelbėjant žmones.
Po pratybų projekto dalyvės gavo pagyrimą iš dėstytojo, esą – merginų komanda dirbo puikiai, iš karto suprato ką ir kaip daryti, negaišo laiko, stengėsi ir susigrupavo kaip tikra komanda.
Po šių mokymų dalyvės taip pat gavo sertifikatus, jog išklausė mokymo programą “Elementarioji pirmoji pagalba. Asmeninio išgyvenimo technikos ir darbo su plaustais pagrindai” pagal TJO mokymo programą 1.13, 1.19, 1.23.