“Wosail” mokėsi pirmosios pagalbos

Klaipėdos jūreivystės mokykloje buvo organizuoti pirmosios pagalbos kursai. Tai labai svarbi projekto dalis, nes buriavimas ne veltui yra priskiriamas ekstremaliam sportui. Buriuojant neretai nutinka nelaimingų atsitikimų, kuomet reikia greitai reaguoti bei žinoti, kaip suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam žmogui. Kursų metu buvo
išklausyta bendroji dalis, priminta apie pagrindinius principus tvarstant žmogų, kaip atskirti veninį kraujavimą nuo arterinio. Su manekenu buvo praktikuojamas gaivinimas. Daugelis dalyvių prisipažino, jog negalvojo, jog gaivinti žmogų yra taip sunku. Kadangi kursai buvo suderinti Klaipėdos jūreivystės mokykloje, dėstytoja galėjo suteikti daugiau žinių bei patarimų ką daryti kuomet bėda ištinka būtent jūroje, kur dažniausiai nėra šalimais daktarų. Svarbios įžvalgos buvo ir apie visoms rūpimą klausimą dėl jūrligės suvaldymo. Buvo paaiškinta kodėl ji atsiranda, kokių esamą būdų ją pažaboti bei pabrėžta, jog kiekvieno organizmas reaguoja individualiai. Po mokymų, naujų žinių pasisėmė visos dalyvės, net ir tos, kurios dirba medicinos srityje.

Sporto klubo “Ostmarina” vykdomas projektas “Wosail” bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.