“Wosail” merginos plaukė iki Liepojos

Rugpjūčio 26-28 dienomis buvo vykdomas Wosail projekto komandos plaukimas jachta atviroje jūroje. Kadangi plaukimas vyko per visą savaitgalį projekto dalyvės įgavo daugiau praktinės patirties buriuojant atviroje jūroje, taip pat turėjo galimybę susipažinti su gyvenimo jachtoje rutina – vachtomis (pamainomis-budėjimais). Tai buvo ilgesnio nuotolio plaukimas, kurio metu reikėjo ne tik prisitaikyti prie naujo miego bei darbo ritmo, bet ir prie maisto gamybos, jachtos valymu, tvarkos palaikymu. Jachtoje vietos nedaug, miegama gultuose,tad dalyvės gyvai pajuto ką reiškia ribos ir kad kartais reikia prisitaikyti prie situacijų, nors nelabai tas patinka. Plaukimo metu žinoma buvo toliau mokoma navigacijos, burių valdymo, jachtosšvartavimo/prisišvartavimo, burių kelimo/ lankstymo darbai. Po plaukimo dalyvės jautėsi labiau “susidirbusios” viena su kita, galėjo playginti kuo skiriasi kelių valandų plaukimai nuo ilgesnio plaukimo, kuris trunka per naktį.

Taip pat 2022-06-05 bei 2022-06-19 buvo vykdomi darbai prie jachtos, kuomet projekto dalyvės mokėsi kaip ruošti laivą plaukimams, kaip remontuoti tam tikras dalis, kokios medžiagos naudojamos laivams prižiūrėti bei kaip saugiai elgtis su medžiagomis.

Sporto klubo “Ostmarina” vykdomas projektas “Wosail” bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.