Sezono užbaigtuvės

jachta lietuva

2010 m. sezonas jachtai “Lietuva” buvo ypatingas – per 5000 jūrmylių, daug pergalių, daug kelionių, daug regatų, daug įspūdžių…

 

“Lietuvos” sezonas prasidėjo balandžio 15 d., kai jachta buvo nuleista į vandenį.

Pati primoji regata, kurioje dalyvavo “Lietuva” buvo “Gero vėjo” (gegužės 22 d.). Maršrutas buvo netolimas – nuo Klaipėdos iki Palangos. Grįžus Klaipėdoje vyko burių paradas. “Lietuvai” teko garbė vesti šį paradą.

Vėliau jachta “Lietuva” dalyvavo naujoje Klaipėdos Pilies uosto regatoje. Plaukimas vyko nuo Klaipėdos iki Būtingės terminalo, toliau iki Liepojos priėmimo bojos ir tuo pačiu maršrutu teko grįžti.

Birželį “Lietuvai” teko lydėti tris narsius jaunuolius, pasiryžusius baidarėmis perplaukti Baltijos jūrą. Pauliui Paulioniui, Jurdanui Butkui, Mariui Norvaišui pavyko įgyvendinti savo svajonę – perplaukti jūrą.

Iš karto po Joninių jachta “Lietuva” išsiruošė į tarptautinę didžiųjų burlaivių regatą “The Tall Ships Races”. Regatos uostai buvo Antverpenas (Belgija), Orhusas (Danija), Kristiansandas (Norvegija) ir Hartlepulas (Didžioji Britanija).  Tokiu pačiu maršrutu “Lietuvai” jau teko plaukti 2004 metais.

Jachta „Lietuva“ abiejose „The Tall Ships Races“ regatos varžybose savo klasėje užėmė trečiąją vietą.

Po “The Tall Ships races” “Lietuva” dalyvavo regatoje „North Sea Tall Ships Races“. Šiaurės jūros regata tęsėsi nuo Hartlepulo iki Amsterdamo (Olandija). Varžybų metu buriniai laivai turėjo „paimti“ įsivaizduojamus punktus jūroje, todėl buriuotojai turėjo gerai apgalvoti savo strategiją. Lietuviai užėmė pirmąją vietą pagal nuplauktą didžiausią atstumą ir tapo savo klasės nugalėtojais.

Po šių varžybų jachta dalyvavo įspūdingame “Sail Amsterdam” festivalyje.

Grįžus namo rugsėjo 10-12 d. “Lietuva” dar plaukė Lietuvos Respublikos jūrinių jachtų čempionate. Spalio 2-3 d. “Lietuvos” įgula padėjo organizuoti regatą “Rudeninė Baltija”.

Lapkričio 8 dieną “Lietuva” buvo iškelta poilsiui į krantą.

2010 m. iškovoti apdovanojimai. 

 

• Pirmasis „The Tall Ships Races 2010“ regatos etapas. III vieta savo klasėje.
• Antrasis „The Tall Ships Races 2010“ regatos etapas. III vieta savo klasėje.
• Regatos „The Tall Ships Races 2010“ įgulų sporto varžybos. I vieta krepšinio varžybose.
• Regata „North Sea Tall Ships Races“. I vieta savo klasėje.
• Regata „North Sea Tall Ships Races“. I vieta pagal nuplauktą didžiausią atstumą.

Keletas “naujokų” minčių apie praėjusį sezoną:
Bronius: “Tik šiais metais aš pradėjau mokytis buriuoti ir iškarto su s/y “Lietuva”. Aišku, kaip visada buriavimo mokymas prasidėjo nuo kranto darbų. Tikrai nesitikėjau, kad jų gali būti tiek daug. Po to sekė pirmas išplaukimas, antras ir t.t. Stengiausi dalyvauti visur ir visada, nes buriavimas man tikrai tiko, patiko ir dabar nebeįsivaizduoju savęs be buriavimo. Bandau sugalvoti, bet turbūt nepraleidau nei vieno vietinio plaukimo ar pasiplaukiojimo šiais metais.
Labiausiai įsimintinas įvykis, tai, savaime suprantama, buvo “Sail Amsterdam 2010″ festivalis ir po jo sekusi kelionė NAMO. Neįsivaizdavau, kad toks kiekis laivų gali būti vienoje vietoje. Ant vandens buvo daugiau laivo, nei vandens. Tikri laivų kamščiai…
Mano širdis džiaugiasi, kad esu čia, kartu su Jumis.. :)”

Ričardas: “Man tai buvo pirmasis sezonas. Taigi, neturiu su kuo palyginti. Galiu pasakyti tik tiek, kad po visko,  ką esu išbandęs – jėgos aitvarai, snieglentės, parašiutizmas, ect. – plaukimas buvo tikrai ekstremalu… Visomis prasmėmis… O didžiausią įspudį paliko tas, kad išplaukėmė kaip beveik nepažįstami žmones, o gryžome kaip viena didelė šeima. Šito gyvenime nebuvau pa
tyręs.”