Regatoje „Škvalas“ iškovojo prizinę vietą

DSC_0824

Balandžio 22 – 26 dienomis vykusioje buriavimo regatoje „Škvalas 2015. Pavasaris“ buriavimo sezoną pasitiko  dvi „Ostmarinos“ jachtklubo narių komandos.
Regatos dalyviai varžėsi trijose klasėse, suskirstytose pagal laivų dydį: Maxus 24, Maxus 28 ir Maxus 33. Būtent Maxus 28 grupėje, kurioje viso rungėsi 8 laivai, dalyvavo ir abi mūsų jachtklubo komandos:
Mindaugo Kilikevičiaus (Kimio) antrus metus vadovaujama merginų (vienintelė regatoje!) komanda (Reda Kazlaitė, Akvilė Matulytė, Viktorija Tilvikaitė (Vikė), Kristina Rinkevičiūtė, Brigita Rodaitė) ir Pauliaus Miškūno komanda (Andrius Balčiūnas, Aivaras Jocius, Ričardas Čapas, Simonas Banys, Justė Čebatoriūnaitė). Pastarieji bendroje Maxus 28 klasės įskaitoje iškovo 2-ąją vietą, o Kimio vadovaujamos merginos nosis nušluostė 3 vyrų komandoms ir užsitikrino 5 vietą.
„Kiekvienas įgulos narys buvo svarbiausias ir reikalingiausias. Svarbiausia, kad per tas penkias dienas matėsi didelis progresas. Kasdien visos komandos buvo vykdomos atidžiau, manevrai atliekami sklandžiau, greičiau ir tiksliau. Taigi, Ačiū komandai!  Jūsų medaliukai pelnyti“, – įgulą gyrė P. Miškūnas.
„Kai merginos pakvietė būti kapitonu 2014-ų rudens regatoje, priėmiau tai kaip įššūkį, nuotykį. Vėliau supratau, kad sunkiausia su jomis ne buriuoti ekstremaliomis sąlygomis, kai skęsta varžovų jachta, lūžta kitų rangautas. Sunkiausia yra krante, kur įgula sulaukia kone pusantro šimto mano „žentų” dėmesio. Kalbant apie buriavimą, su šiomis merginomis plaukčiau aplink pasaulį“, – sakė merginoms kapitonavęs Kimis.
Viso regatoje, kuri vyksta kiekvieną pavasarį ir rudenį  Mozūrijos ežeruose, dalyvavo trisdešimt buriuotojų komandų iš visos Lietuvos.
Regata „Škvalas“ vyksta nuo 2012 metų didžiuosiuose Mozūrijos ežeruose (Lenkijoje, Mozūrijos-Varmijos vaivadijoje).