Pirmosios merginų įgulos „Wosail“ varžybos

Moterų buriavimo komandos „Wosail“ po dviejų metų pasiruošimo – teorinių paskaitų, fizinio aktyvumo treniruočių, praktinio buriavimo pagaliau buvo pasiruošusios dalyvauti varžybose. 

Pirmasis žingsnis buvo kelių įgulos narių įtraukimas į buriavimo regatą Gižycke Lenkijoje. Vilkaviškio buriavimo klubo „Škvalas“  organizuojama regata vyksta Gižycko ežeruose nedidelėmis kreiserinėmis jachtomis. Merginos dalyvavo visose būtinose pasiruošimo veiklose – išklausė saugos instruktažą, pasiskirstė rolėmis, su kitais įgulos nariais pasiskirstė rolėmis – kas ką darys varžybų metu, patarė taktiką. Kelių įgulos narių dalyvavimas šiose varžybose buvo įžanga į pasiruošimą dalyvavimą Gegužės pabaigoje, 27–28 d. jau visa įgula sulaukė išsvajotos dienos – dalyvavimo pirmoje regatoje. Merginos dalyvavo jūrinėje regatoje „Gero vėjo“.

Šiais metais tai pirmoji jūrinė regata, kuri bus vykdoma ten kur ji ir prasidėjo – iš Smiltynės jachtklubo. Šeštadienį vyko dvejos sportinės lenktynės, o sekmadienį – navigacinės lenktynės. 

Dalis dalyvių iš pradžių jaudinosi, prieš regatą įdėmiai klausėsi papildomo saugos instruktažo. Merginoms jachtoje buvo paskirtos rolės varžybų metu – pozicijos, už kurias jos bus atsakingos. 

„Wosail“ merginos pripažino – gavus priskirtą atsakomybę komandoje, ir pati varžybų atmosfera, priverčia sutelkti visas naujai įgytas žinias, apima azartas, noras, kuo geriau bei greičiau atlikti savo rolę, kad kartu su įgula kuo greičiau būtų atliktas bendras laivo manevras. 

„Atsimeni viską, ką teko išgirsti ir ko išmokai ir stengiesi nenuvilti komandos“, – kalbėjo „Wosail“ narės.  

Projekto „Wosail“ metu daug laiko skirta pasiruošimui, teoriniams mokymams, darbams prie jachtos ir praktiniam plaukimui. Moterys buvo visapusiškai supažindintos su jachtos sandara, mazgais, jachtos manevrais, vėjo kryptimis.  Varžybų metu pravertė įgytos žinios. Po sėkmingos pirmosios regatos dalyvių noras buriuoti tik išaugo. Dėl tokio didelio entuziazmo merginos buvo pakviestos dalyvauti dar vienoje regatoje – „Pilies uosto“ regata.

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

wosail