Pirmieji darbai

dscf3477

Jachtos “Lietuva” įgula jau pabudo iš žiemos miego ir pradėjo ruoštis sezonui. Savaitgalį vyko pirmasis susitikimas prie laivo.

Į jį atėjo nemažai naujokų. Kaip matote iš nuotraukos – visas būrys. Pirmąją dieną jų buvo dar daugiau, tačiau kai reikėjo padirbėti, gana nemažai nubyrėjo. Liko tik “rimčiausi” ir labiausiai nusiteikę paburiuoti. Tačiau, tie, kurie liko per daug nesiskundė.

 

Darbų kaip visada buvo nemažai – reikėjo valyti laivą, ruošti dažymui, nuimti ir paruošti keitimui falšbortus, ruošti dugną valymui. Jachtos kapitonas Osvaldas Kudzevičius dėkoja visiems atėjusiems ir išreiškusiems meilę laivui – padirbėjusiems iš peties. Jis tikisi, kad įgulos nariai ir pretenduojantys jais tapti bus ir toliau tokie aktyvūs.

Susitiksime prie laivo!

Apie naujokus:

Šiais metais “Lietuvos” įgula sulaukė 32 norinčiųjų prisijungti prie įgulos. Daugiausia iš jų – klaipėdiečių (16). Tačiau nemažai atsirado ir vilniečių – 12. Taip pat keli kauniečiai, palangiškiai. Naujokų amžius įvairus – nuo 15 iki 49 metų. Jaunimo iki 25 metų – 17. Daugiau vaikinų – 18. Mažiau nei pusė – 14 žmonių teigė turintys nors kokios buriavimo patirties, o didžioji dauguma – visiškai neburiavę.

Naujokų komentarai apie praėjusį savaitgalį:

Reda, vilnietė, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) atstovė:

“Pirmasis susitikimas su jachtos “Lietuva” įgula paliko daug gerų emocijų: sutikti žmonės draugiški, įdomūs, žavėjo jų patirtys plaukiant jachta bei nenutylantys pasakojimai apie gyvenimą jūroje. Pastarieji turbūt labiausiai motyvuoja, nes labai norint negąsdina nei dažnai linksniuojama jūros liga, nei audros – su stipria ir motyvuota komanda visi krantai pasiekiami.

Kalbant apie praėjusį savaitgalį – visą jį paskyriau darbams prie jachtos: pažinau laivą tiek ant denio, tiek viduje, išgirdau nerašytų taisyklių, kurių privalu laikytis kiekvienam. Manau, šie savaitgaliai ypač prasmingi tuo, jog dirbdamas prie “Lietuvos” nejučia tampi jos dalimi, todėl rūpiniesi ir stengiesi, kad rezultatas būtų geriausias. Dar smagiau – kai aplink šurmuliuoja būrys bendraminčių, kurie po kiek laiko, tikiu, tampa viena stipria komanda.”

Simas, studentas

Darbai manęs visai neišgąsdino. Buvo įdomu pamatyti tą laivą iš arti, nes labai daug apie jį prisiklausiau – mano draugai buriuoja. Aišku, smagu buvo susipažinti ir su įgula – jie labai draugiški. Ir kapitonas toks įdomus pasirodė. Labai laukiu kada nuleisime laivą ir galėsim išplaukti į jūrą. Tai turėtų būti taip “kieta”. Su nekantrumu laukiu ateinančio savaitgalio – vėl galėsiu vykti prie laivo.