Pilies uosto regatoje “Lietuva” neatsiliko nuo lyderių

dsc_0336

Po „apšilimo“ „Gero vėjo“ regatoje, savaitgalį jachtos „Lietuva“ įgula varžėsi ilgesnėje distancijoje – Klaipėda-Liepoja-Klaipėda. Dalis įgulos buvo naujokai, todėl tai buvo puiki pamoka prieš tarptautines varžybas.

Klaipėdos Pilies uosto regata rengiama nuo 2010 m., kai po rekonstrukcijos buvo pradėtas naudoti Pilies uostas.

 

Šį regata – viena iš sunkesnių buriavimo varžybų Lietuvoje. Jachtos per dvi dienas turėjo įveikti apie 130 jūrmylių. Regata vyksta dvejais etapais. Pirmąją dieną jachtos plaukia iš Klaipėdos į Liepoją. Pailsėję kaimynų uoste buriuotojai kitą dieną grįžta atgal.

Šiais metais regatoje startavo kaip niekada daug laivų – 17. Visi laivai buvo suskirstyti į dvi grupes – „sportinę“ (ORC) ir „klubinę“. „Sportinėje“ ORC grupėje varžėsi devynios jachtos. Šiai grupei priklauso ir jachta „Lietuva“.

Savaitgalį oras buriuoti buvo gana palankus. Šeštadienį iš ryto pūtė 5-6 m/s greičio šiaurės vakarų vėjas. Iki pat Liepojos buriuotojai laviravo prieš vėją. Nuo pietų vėjas pradėjo stiprėti. Prie Liepojos buriuotojai susidūrė su šalto oro frontu, gūsingu vėju, kurio greitis siekė iki 14–16 m. Keliems laivams plyšo burės.  Jachtos kovojo su padidėjusiomis bangomis ir sunkiai yrėsi link Liepojos.

Šių metų Klaipėdos Pilies uosto regatos lyderis, privertęs visus kitus pasitempti buvo jachta „Jigi jigi“. Jachta plaukė tarptautinė komanda – dalis lietuvių ir dalis latvių. O įgulai vadovavo praeitų metų Latvijos buriavimo čempionas V. Romans.

Iki Liepojos „Jigi jigi“ atkakliai juos vijosi ir stengėsi nepaleisti iš akių „Lietuva“. Laive plaukė 11 žmonių. Daliai įgulos tai buvo pirmasis išplaukimas į jūrą. Šiek tiek atsilikę plaukė jachta „Baltas“ (kap. G. Vaičiūnas), „Tojana“ (kap. D. Gerasimavičius), bei jachta „Rondo“ (K. Kunickas).

Regatos lyderiai jachta „Jigi jigi“ Liepoją pasiekė apie devintą valandą vakaro. „Lietuva“ finišavo pantroji. Paskutiniai regatos dalyviai į kaimynų uotą atplaukė tik apie pirmą valandą nakties.

Visus varžybų dalyvius Liepojos uostas pasitiko svetingai, o varžybų organizatoriai  „Klaipėdos pilies uostas“ buriuotojus pastiprino puikiais sekmadienio pusryčiais.

Pailsėję Liepojoje, sekmadienio ryte jachtos startavo atgal į Klaipėdą. Oras buvo gražus – saulėta, vėjas 5–6 m/s. Namo jachtos plaukė pavėjiniu kursu. Į priekį vėl išsiveržė jachta „Jigi jigi“. Po pirmojo etapo jachta buvo lyderė – užėmė pirmąją vietą. Tačiau jai nepakako turimos laiko persvaros ir, nors antrajame etape ji finišo liniją kirto pirmoji, perskaičiavus rezultatus liko tik šešta. Antrieji finišą kirto jachta „Baltas“, o iš karto po jų atsilikę tik viena minute – jachta „Lietuva“.

Perskaičiavus rezultatus pirmąją vietą visų nuostabai iškovojo jachta „Reflex“.  Mažas jachtos balas bei įgulos atkaklumas lėmė, jog perskaičiavus taškus, jie tapo pirmieji. Po pirmojo etapo perskaičiavus rezultatus labai mažas skirtumas buvo tarp jachtų „Tojana“ ir „Rondo“ – tik dvi perskaičiuoto laiko sekundės. Antrajame etape geresnę poziciją užsitikrino jachta „Rondo“. Ji laimėjo antrąją vietą.  O trečioji vieta atiteko jachtai „Tojana“, kurios jaunimo įgula kiekvienoje regatoje plaukia vis sėkmingiau.

„Lietuva“ po pirmojo etapo perskaičiavus laiką buvo penkta, o bendroje įskaitoje liko aštunta.

Pilies uosto regatos nugalėtojai:

„Sportinė“ ORC grupė

1 vieta „Reflex“ (kap. R. Stropus)

2 vieta „Rondo“ (kap. K. Kunickas)

3 vieta „Tojana“ (kap. D. Gerasimavičius)

„Klubinė“ grupė

1 vieta „Terra“ (kap. G. K. Kalonaitis)

2 vieta „Aphrodite“ (kap. A. Dmitriščiuk)

3 vieta „Falcon“ (kap. O. Zelenin)

 

Eglės Kasperavičiūtės nuotr.

Be jų mes neplauktume. Ačiū mūsų rėmėjams.

copy of dsc_0103

Iš Liepojos jachtos skriejo pavėjui pasikėlusios pavėjines bures – spinakerius.

copy of spinakeriai

Klaipėdoje prieš startą užvirė atkakli kova.

copy of pries starta

Šių metų Klaipėdos Pilies uosto regatoje dalyvavo kaip niekada daug jachtų – 17.

copy of dalyviai

Kol Osvaldas išvykęs, jachtos kapitonas – Steponas Kudzevičus.

dsc_0159

Plaukiam į Liepoją.

dsc_0205

Plaukiant iš Liepojos jachta “Lietuva” buvo papuošta gražiausiomis Latvijos gėlėmis.

dsc_0372

Regatos informacinis rėmėjas žurnalas “Vėjo!3”