Naujo žurnalo buriuotojams pristatymas

vejo3_logo

Penktadienį, 20 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus piliavietėje bus pristatytas naujas specializuotas žurnalas „Vėjo!3“. Jis bus skirtas buriuotojams, pramoginių laivų savininkams, vėjo aitvarų ir vėjaračių mėgėjams ir visiems, kas jaučiasi jūrinės valstybės piliečiu.

 

„Vėjo!3“ – vienintelis specializuotas žurnalas vėjo ir vandens pramogų mėgėjams. 2004 m. buvo išleistas žurnalas „Ant Bangos“. Nuo to laiko Lietuvoje nebuvo buriuotojams skirto leidinio.

 

Leidinio pavadinimas kilęs iš visiems gerai žinomo buriuotojų atsako į palinkėjimą – „gero vėjo!“. Tuomet atsiliepiama „Vėjo, vėjo vėjo!”. Sutrumpinus šį šūkį ir gimė pavadinimas „Vėjo!3“.

Pirmojo žurnalo viršelyje – berniuko, plaukiančio „Optimist“ tipo laiveliu, nuotrauka. Daugelis buriuotojų pradėjo nuo šių mažų laivelių, o dabar jau garsina Lietuvą visame pasaulyje. Žurnalas „Vėjo!3“ taip pat dar jaunas. „Esame atviri. Lauksime skaitytojų pastabų, nes norime, kad tai būtų visos bendruomenės leidinys, kad jame jie rastų tai, kas jiems aktualu, rūpi, kas įdomu ir naudinga. Tikimės tapti žurnalu, kurio numerio su nekantrumu lauks visi, gaudantys vėją“, – kalbėjo idėjos autoriai.

Pirmajame žurnalo numeryje pristatomos šio sezono regatos, analizuojamos vaikų buriavimo mokyklų problemos, buriuotojų diplomavimo tvarka, rašoma apie naująjį Šventosios uostą ir galimybę Šventąją išlaikyti burlentininkų traukos centru, keliautojas Andrius Varnas dalina patarimus, ką būtina žinoti, plaukiant per Atlantą, laivų statytojas Darius Vinkevičius pasakoja, kaip statė savo svajonių jachtą, o septyniasdešmties metų buriavimo patirtį turintis Jurgis Kovas prisimena, kokios regatos buvo prieš pušimtį metų.

„Vėjo!3“ bus leidžiamas kas ketvirtį, tačiau šiais metais numatomi du numeriai – sezono pradžioje ir sezono pabaigoje (rugsėo, spalio mėn.).

Leidinio kaina – vos 8 Lt.  Pristatymo metu žurnalą galėsite įsigyti su specialia nuolaida. Vėliau žurnalas bus platinamas jachtklubuose, regatų metu, specializuotose buriuotojų parduotuvėse. Žurnalą bus galima užsisakyti ir internetu.