Metų buriuotojų apdovanojimai

mba_2011

Geriausias buriuotojas Š. Sodeika, buriuotoja – G. Scheidt

Penktadienį, sausio 6 d. buvo pirmą kartą išrinkti geriausi 2011 metų buriuotojai, geriausia metų regata, svarbiausias 2011 metų buriavimo įvykis, geriausias 2011 m. buriavimo teisėjas. Pagerbti ir buriavimo senjorai.

 

2011 metų buriuotojų rinkimus organizavo naujas buriuotojų žurnalas „Vėjo!3“.  Iš viso buvo paskelbtos dešimt kategorijų, kuriose išrinkti nugalėtojai. Geriausiu 2011 metų buriuotoju tapo Šarūnas Sodeika. Šiais metais jis su savo įgulą, kurioje buvo ir trys latviai  iškovojo pirmąją vietą prestižinėje karališkojo Švedijos jachtklubo organizuojamoje regatoje aplink Gotlando salą „AF Offshore Race“. Tai pirmasis šalies buriuotojų laimėjimas regatoje tokio aukšto lygio regatoje.
Geriausia 2011 metų buriuotoja be diskusijų tapo olimpietė, 2012 m. olimpiadoje daugiausiai vilčių teikianti Lietuvos sportininkė Gintarė Scheidt.
2011 metų geriausiu burlentininku tapo Juozas Bernotas. Jis pirmasis Lietuvos sportininkas 2012 m. Londono olimpiadoje atstovausiantis Lietuvą burlenčių rungtyje.
Metų jėgos aitvarų sportininku tapo. Povilas Vaisiauskas. Tai vienas iš stipriausių jėgos aitvarų sportininkų Letuvoje. 2011 metais kartu su Andriumi Bukausku jie pirmieji lietuviai dalyvavę Vokietijoje vykusiame Europos jėgos aitvarų čempionate. Povilas Vaisiauskas 2011 metais laimėjo „Kitefieste‘11“, „Kiteparty‘11“ ir „Bswearcup‘11“ varžybas. Šiam jaunuoliui šiuo metu kol kas nėra lygių jėgos aitvarų sporte ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.
2011 metų jaunuoju buriuotoju tapo Martis Pajarskas. Jaunasis sportininkas buriuoja jau nuo mažens – jo tėvas taip pat gerai žinomas buriuotojas Saulius Pajarskas. Vaikinas priklauso Kauno buriavimo mokyklai „Bangpūtys“. Dar „Optimist“ klasėje martis rodė puikius rezultatus. Užėmė 12 vietą 2008 m. Europos čempionate Italijoje. Dabar vaikinas jau buriuoja su „Laser Radial“ klasės laivais. Šiais metais jis pelnė 2 ir 3 vietas Europos „Laser Radial“ taurės etapuose Ispanijoje.
Specialus prizas skirtas taip pat jaunam ir perspektyviam sportininkui Andriui Šliuburiui. Sportininkas tapo pasaulio ledo rogių su burėmis čempionato nugalėtoju. Andrius triumfavo Europos „Formula windsurfing” varžybose, o Baltijos taurės varžybose iškovojo antrąją vietą. Daug kartų Biržų burlentininkas pelnė prizus Lietuvoje ir Latvijoje vykusiose varžybose.
Metų senjoru tapo Jurgis Kovas. Tai tikras buriavimo veteranas, 10 kartų Lietuvos buriavimo čempionas. Jo buriavimo patirtis siekia daugiau nei šešiasdešimt metų. Nors šiemet J. Kovui suėjo 80 metų jis iki šiol mėgsta buriuoti. Senjoras plaukioja jachta „Lokės pėda“ ir dalyvauja varžybose.
2011 metų įgula tapo jachtos „Ambersail“ komanda. Tai pirmieji lietuviai dalyvaujantys labai aukšto lygio sportinėse buriavimo varžybose, tokiose kaip „Atlantic Ocean Racing Series“. Vienoje iš svarbiausių 2011 metų pasaulinių regatų – „Transatlantic Race 2011“ – lietuviai užėmė aukštą penktąją vietą.
Pati geriausia 2011 m. regata paskelbta Kintų mėgėjų jachtklubo organizuojama Nemuno deltos burinių laivų regata „Marių burės“. Ji tik keliais balais pralenkė vienu iš svarbiausių buriavimo renginių laikoma „Kuršių marių“ regatą. Šiais metais „Marių burių“ regata buvo kaip niekada gausi ir dalyvių skaičiumi pralenkė „Kuršių marių“ regatą. „Marių burių“ regatoje dalyvavo net 56 laivai, o šiuometinėje Kuršių marių regatoje – 52 laivai. Regatos organizatoriams buvo įteiktas specialus renginio rėmėjų prizas – šimtas natūralaus mineralinio vandens „Borjomi“ litrų.
2011 metų buriuotojų renginiu paskelbtas į Klaipėdą užsukusi didžiųjų burlaivių regata „The Culture 2011 Tall Ships Regatta“. Tapti šio renginio uostu – didelė garbė. Šalys ne vienerius metus varžosi, kad regata užsuktų būtent pas juos. 2009 m., kai Lietuva šventė savo vardo tūkstantmečio paminėjimą, Klaipėda buvo finalinis „The Tall Ships Races Baltic 2009“ regatos uostas. O šiais metais regata vėl užsuko į Klaipėdą.
Renginio rėmėjas „Viči group“ įsteigė specialų prizą ir geriausiam buriavimo teisėjui. Šią nominaciją laimėjo Marija Mudėnienė. Jau daugelį metų regatose teisėjaujanti buriuotoja buvo pirmoji moteris sovietinėje Lietuvoje išsilaikiusi jachtos kapitonės kvalifikaciją. Tačiau plaukioti ne taip dažnai tekdavo, nes reikėjo kažkam ir teisėjauti. Savo teisėjos kvalifikaciją M. Mudėnienė kėlė tuometinė Sovietų sąjungoje, Maskvoje. Teisėja visada labai atsakingai, kruopščiai ir sąžiningai žiūri į jai patikėtą darbą.
Prizus nugalėtojams įsteigė renginio rėmėjas leidyklos „Aidai“, „Eglė“ ir Vilniaus dailės akademijos leidykla. Renginį taip pat parėmė „Švyturio“ alaus darykla, parduotuvių įrangos įmonė “Solid Supply”, jachtų nuomos įmonė “Go Sail.lt”, restoranų įmonė “Gerama”, restoranai “Sensus“. Metų buriuotojų apdovanojimai vyko naujame klube „Studio 9“, kuris pretenduoja tapti buriuotojų žiemos uostu.
Lietuvos buriuotojų sąjungos generalinis sekretorius Linas Tamkvaitis džiaugėsi, jog buriuotojų žurnalas rengia tokius rinkimus ir stebėjosi, kaip anksčiau nepagalvota padaryti tokio renginio.
Žurnalo “Vėjo!3” leidėjai teigė, jog renginys taps tradiciniu ir rengiamu kasmet. Jie tikisi, jog metų buriuotojų rinkimai taps tradiciniu visų buriuotojų labai laukiamu įvykiu. „Šalyje yra ne tik krepšinis. Norime, jog buriavimas taptų kuo populiaresnis. Tuo labiau, kad šioje srityje turime puikių sportininkų“, – kalbėjo Darius Gerasimavičius, vienas iš renginio organizatorių.

Žurnalo „Vėjo!3” 2011 m. buriuotojų rinkimų nugalėtojai
2011 metų buriuotojas Šarūnas Sodeika
2011 metų buriuotoja Gintarė Scheidt
2011 metų burlentininkas Juozas Bernotas
2011 metų įgula “Ambersail”
2011 metų buriavimo įvykis “The Culture 2011 Tall Ships Regatta”
2011 metų jėgos aitvarų sportininkas Povilas Vaisiauskas
2011 metų jaunasis buriuotojas Martis Pajarskas
2011 metų buriavimo senjoras Jurgis Kovas
2011 metų regata Nemuno deltos burinių laivų regata “Marių burės”
2011 metų buriavimo teisėja Marija Mudėnienė