„Lietuvos“ įgula antrąjį prizą laimėjo už paradą

Jau daugiau nei du mėnesius varžybose dalyvaujanti „Lietuva“ šiandien išplaukia į paskutinį regatos „The Tall Ships Races“ varžybų etapą. Lietuviai jau turi vieną apdovanojimą už antrąją vietą savo grupėje. Ispanijos uoste La Koruna jachtos „Lietuva“ įgula dar gavo specialų prizą už geriausią pasirodymą įgulų parade.

Nuo ketvirtadienio iki šiandien Ispanijos uote La Koruna viešėjo garsioji „The Tall Ships races“ regata. Uoste visas keturias dienas vyko regatos renginiai – kapitonų vakarienė, įgulų vakarėlis, paradai. Lietuviai kiekviename uoste su užsidegimu ruošiasi šiam, daug žiūrovų sulaukiančiam renginiui – įgulų paradui. Visa įgula pasipuošia Lietuvos vėliavos spalvomis, galvoja skanduotes, šokius. Įgulų paradas – tai proga atstovauti savo šalį, parodyti, kad Lietuvoje taip pat yra buriuojančių šaunių žmonių, sukurti gerą atmosferą šventės metu.  Ispanijoje šventės organizatoriai pastebėjo Lietuvos įgulą ir už geriausią pasirodymą įgulų parade tarp D klasės jachtų įteikė jai prizą – švyturį.

 

Šiandien laivai atsisveikina su Ispanijos uostu ir išplaukia į paskutinį varžybų etapą La Koruna–Dublinas. Šis etapas bus tikrai sudėtingas. Prognozuojama, jog pūs 45–50 mazgų vėjas (24–28 m/s). Tai prilygsta 10 balų štormui. Esant tokiam vėjui bangų aukštis gali pakilti iki 9 metrų, o sausumoje esant toks vėjas jau rauna medžius. „Prognozės šiek tiek neramina. Tuo labiau, kad įguloje beveik visi – naujokai. Patyrusių buriuotojų, galima sakyti, šiame etape neturime. Tai bus tikras išbandymas ir mums, ir mūsų senam laivui“, – prieš varžybas kalbėjo jachtos kapitonas Osvaldas Kudzevičius.

Šio etapo distancija – 550 jūrmylių (1019 km.). Po finišo jachtos dar beveik 100 (185 km.) jūrmylių turės plaukti iki paskutinio regatos uosto Dublino.

Šiame etape plauks dešimt žmonių. Kaip minėjo jachtos kapitonas, beveik visi jie naujokai, nėra patyrę buriuotojai. Todėl ruošiantis paskutiniam varžybų etapui didelis dėmesys buvo skirtas treniruotėms jūroje. Dar iki atplaukiant į Ispanijos uostą, įgula mokėsi manevrų, kartojo, kaip pakelti ir nuleisti bures, prisiminė saugumo jūroje, gelbėjimosi operacijų veiksmus. Uoste taip pat labai kruopščiai patikrintos visos gelbėjimosi priemonės, patikrintas takelažas, rangautas (lynų ir trosų sistemos).
Stebėti varžybų „The Tall Ships Races“ dalyvius galite čia:

http://www.sailtraininginternational.org/events/satellite-tracking/2011-race-3/?mode=Unpublished

a2

Trečiasis etapas bus išbandymas ir įgulai, ir laivui.

a1

Gautas prizas – švyturys už geriausią pasirodymą parade tarp D klasės laivų.

Jono Volungevičiaus nuotr.