„Lietuva“ parplukdo penkis apdovanojimus

23951_102414926458169_100000689865824_67047_3532647_n (1)

Prieš du mėnesiu į didžiųjų burlaivių regatą išplaukusi jachta „Lietuva“ jau plaukia gimtosios Klaipėdos link. Buriuotojai grįžta ne tuščiomis. Iš varžybų jie parveš net penkis apdovanojimus.

 

Pirmąjį apdovanojimą lietuviai pelnė pirmajame regatos „The Tall Ships races“ varžybų etape. Savo klasėje jie liko treti. Antrajame etape savo klasėje vėl iškovota trečioji vieta. Tarp šių plaukimo etapų „Lietuva“ spėjo pasižymėti ir įgulų sporto varžybose. Kaip tikriems krepšinio šalies atstovams pridera, jie nepaliko vilčių priešininkams ir užėmė pirmąją vietą įgulų krepšinio varžybose.

Likusieji apdovanojimai Lietuviams atiteko „North Sea Tall Ships Races“ regatoje.  Pirmos vietos apdovanojimas atiteko už geriausius rezultatus savo klasėje, o antrasis – už ilgiausią nuplauktą atstumą (670 jūrmylių).

Varžybos prasidėjo Hartlepule (Didžioji Britanija).Varžybų metu buriniai laivai turėjo „paimti“ įsivaizduojamus punktus jūroje, todėl buriuotojai turėjo gerai apgalvoti savo strategiją. Regatoje „North Sea Tall Ships Races“ dalyvavo 27 buriniai laivai. Net devyni iš jų nebaigė distancijos. „Lietuva“ bendroje įskaitoje liko šešta.

Regata finišavo Amsterdame (Olandija). Uostamiestyje vyko vienas iš įspūdingiausių šių metų jūrinių renginių – „Sail Amsterdam“ festivalis. Kas penkerius metus vykstantis renginys sutraukė rekordinį skaičių burinių laivų. Laivų parade dalyvavo net tūkstantis burlaivių. Prie viso pasaulio burlaivių prisijungė ne tik „Lietuvos“ įgula. Festivalyje Lietuvos vėliavą plukdė ir Lietuvos aukštosios jūreivystės jachta „Litas“. Šiek tiek pavėlavusi atplaukė jachta „Diana“.

Šiuo metu „Lietuva“ jau pakeliui į Klaipėdą. Buriuotojai plaukia kartu su minėtu „Litu“ ir latvių jachta „Spaniel“. Nuo pastaruoju metu siaučiančių audrų jachtos pasislėpė Vokietijos Helgolando saloje. Iki Lietuvos jiems belikę apie 400 jūrmylių. Jachtos „Lietuva“ kapitonas Osvaldas Kudzevičius spėjo, jog gimtinės krantus jie turėtų pamatyti sekmadienio pavakare arba pirmadienį.

Nuo birželio 26 dienos, kai „Lietuva“ išplaukė iš Klaipėdos, jachta įveikė jau per 4000 jūrmylių. Kapitonas O. Kudzevičius dar prieš išplaukdamas žadėjo grįžti iki rugsėjo 1- osios, nes šiais metais jo sūnus Nojus jau ruošias į pirmąją klasę. Pasak kapitono, kelionėje nebuvo sunku ištverti audras, įtampą ir nemigą, tačiau sunkiausia ištverti artimųjų ir namų ilgesį.

 „Lietuvos“ iškovoti apdovanojimai 2010 m. tarptautinėse regatose:

  • Pirmasis „The Tall Ships Races 2010“ regatos etapas. III vieta savo klasėje.
  • Antrasis „The Tall Ships Races 2010“ regatos etapas. III vieta savo klasėje.
  • Regatos „The Tall Ships Races 2010“ įgulų sporto varžybos. I vieta krepšinio varžybose.
  • Regata „North Sea Tall Ships Races“. I vieta savo klasėje.
  • Regata „North Sea Tall Ships Races“. I vieta pagal nuplauktą didžiausią atstumą.