„Lietuva“ atsilaikė prieš audras

252596_218348684856369_100000437174812_799107_4828122_n

Didžiųjų burlaivių regatoje „The Tall Ships Races“ dalyvaujanti jachta „Lietuva“ savo klasėje finišavo trečia. Šį pasiekimą buriuotojai ypač vertina, nes oro sąlygos buvo ekstremalios.

 

Pirmąjį regatos varžybų etapą atlaikė ne visi dalyviai. Šiaurės jūroje užklupusi aštuonių balų stiprumo audra ne vienam laivui suplėšė bures ir pridarė nemažai nuostolių. Anot buriuotojų vėjo greitis siekė 23 metrus per sekundę, o bangos siekė iki 7 metrų. Iš 66 finišavusių laivų keturi pasitraukė iš varžybų. Vienai iš stipriausių „Lietuvos“ konkurenčių čekų jachtai „Hebe III“ lūžo vairo plunksna ir plaukimo tęsti ji negalėjo. Iš varžybų pasitraukė ir belgų C klasės jachta „Antwerp Flyer“. Jos įgula neatlaikė sunkių oro sąlygų ir patys pasitraukė.

D klasės jachta „Lietuva“ taip pat neapsiėjo be nuostolių. Laivui plyšo burės, kurias įgula siuvo tiesiog plaukimo metu. Pasak jachtos kapitono Osvaldo Kudzevičiaus, trūko ir žmonių. Įprastai lietuvių burinės jachtos įgula per varžybas sudaro aštuoni – dešimt žmonių. Pirmajame varžybų etape plaukė šeši buriuotojai, tarp kurių yra dvi merginos. „Pritrūko šiek tiek rankų tampyti bures, gal ir sėkmės, tačiau per dvi paras ir 10 valandų nuplaukėme 490 jūrmylių. Tai beveik mūsų jachtos rekordas“, – didžiavosi kapitonas.

Pirmasis varžybų etapas buvo palankesnis didiesiems A klasės burlaiviams. Rusijos valstybinės admirolo S.A.Makarovo jūrinės akademijos burlaivis „Mir“ iš karto įsiveržė į priekį. Nuo jo atsiliko norvegų burlaiviai „Christian Radich“, „Sorlandet“, „Statsraad Lehmkuhl“. Tačiau perskaičiavus rezultatus pirmajame etape jie užėmė pirmąsias vietas.

Nors jachta „Lietuva“ tarp savo klasės laivų trečioji kirto finišą, po rezultatų liko ketvirti. Duomenys dar nėra patvirtinti, todėl jachtos kapitonas tikisi, kad jie bus pakoreguoti lietuvių naudai. Beveik visą kelią šalia „Lietuvos“ plaukė Klaipėdos universiteto burlaivis „Brabander“. „Labai smagu buvo žinoti, kad šalį atstovaujame jau ne vieni. Varžybų metu vis susisiekdavome ir padrąsindavome vieni kitus. Tikiuosi kitais metais regatoje dalyvaus ir daugiau lietuvių laivų“, – draugija buvo patenkintas jachtos kapitonas.

Pagal pirminius perskaičiuotus rezultatus „Brabander“ liko aštunti savo klasėje.