„Lietuva“ antrą kartą dalyvaus regatoje aplink Gotlandą

DSC_1666Šiandien ryte mokomoji jachta „Lietuva“ išplaukia į karališkojo Švedijos jachtklubo organizuojamas varžybas aplink Gotlando salą „AF Offshore Race“. Antrą kartą dalyvausianti regatoje „Lietuvos“ įgula nusiteikusi aplenkti konkurentus ir tikisi palankaus vėjo.
Nuo 1937 m. Švedijos Karališkojo jachtklubo organizuojama regata aplink Gotlando salą tapo vienu iš prestižiškiausių renginių buriuotojams Baltijos jūroje. Lietuviai net du kartus yra laimėję šią regatą – pačioje pirmojoje regatoje  savo klasėje  laimėjo „Žalčių Karalienė“ (1937 m.), o prieš du metus vilniečių jachta „Jigy Jigy“ . Jachta „Lietuva“ pirmą kartą šioje regatoje dalyvavo 2011 metais. Tuomet ypatingų laimėjimų nebuvo pasiekta.
aržybų metu pūtė labai silpnas vėjas ir nors buvo stengtasi iš laivo išnešti visus daiktus, kad tik jis būtų lengvesnis, tai nepadėjo. Laimėjo kur kas lengvesnės jachtos. Jachtos kapitonas Osvaldas Kudzevičius pateikia faktą – jachta „Lietuva“ trimis dešimtmečiais senesnė, nei kiti toje regatoje dalyvaujantys laivai, atitinkamai ir sunkesnė, todėl varžytis su naujomis, greitomis jachtomis nėra lengva. „Daugelis šiose varžybose dalyvauja su samdytomis įgulomis, profesionalais, o mūsų jachta  – mokomoji ir pusė įgulos dar tik bando susigaudyti, kur yra brasai, o kur šotai.  Tačiau vis dėl to esame gerai ir kovingai nusiteikę – stengsimės pasivyti ir aplenkti kitas jachtas“, – kalbėjo O. Kudzevičius. Nors prognozuoti, kokie  bus orai dar anksti, nes oro prognozės keičiasi vos ne kas valandą, kapitonas tikisi, jog pūs vidutinis vėjas, kuris palankesnis jachtai „Lietuva“.
Varžybų maršrutas tęsis 300 jūrmylių, o visos kelionės metu jachta nuplauks apie 1000 jūrmylių.
Visas plaukimas padalintas į tris etapus. Iki Stokholmo plauks devyni žmonės, varžybose dalyvaus dešimt, o atgal parplauks tik šeši žmonės, tarp jų keturios merginos.
Lenktyninis plaukimas vyks be sustojimų 3–4 paras (birželio 30 – liepos 3 d.). Šimtai jachtų startuos Stokholme.
Pro šcherus reiks plaukti pusdienį link Baltijos jūros, paskui link Gotlando salos ir apsukti aplink ją ratą. Finišuos jachtos šcherų prieigose Sandhamne.
Varžybose dalyvaus ir dar viena jachta iš Lietuvos – „Arcturus“.
Į Klaipėdą „Lietuva“ parplauks liepos 12 dieną.