Jachtos nuleidimas

nuleidimas 2010

Jachtos nuleidimas kiekvienais metais įgulai svarbus įvykis. Įgula su jauduliu stebėjo, kaip buvo pakelta apie 20 tonų sverianti “Lietuva” ir atsargiai nuleista į vandenį. Ačiū kranininkei Juditai, jachta nuleista saugiai. “Lietuva” ant vandens buvo nuleista viena iš pirmųjų.

Anksčiau bent kelis mėnesius jachta būdavo tvarkoma ant kranto. Šiais metais nemažai darbų liko atlikti jau nuleidus jachtą. Laivo įgula jau nuo Velykų savaitgalio ruošia jachtą ateinančiam sezonui. Šiais metais darbų nėra daug – pirmiausia buvo paruoštas ir perdažytas laivo dugnas. Nuleidus į vandenį, “Lietuva” laikinai prisiglaudė Smiltynės jachtklube, kur  tęsiami darbai – bus tvarkomas laivo vidus ir denis. Gegužės pradžioje jachta turėtų jau būti pasiruošusi sezonui.
Šiais metais jachta “Lietuva” jau septintą kartą dalyvaus varžybose “The Tall Ships Races”. Pirmasis regatos varžybinis etapas prasidės liepos 13 dieną. Jachtos plauks iš Belgijos Antverpeno uosto iki Alborgo Danijoje. Iš ten iki Kristiansando Norvegijoje vyks ne varžybinis etapas. Rugpjūčio 1 dieną prasidės antrosios varžybos. Finišo uostas – Hartepulas Anglijoje.