Jachta „Lietuva“ ves laivų paradą

laivparadas2010

Jachtos „Lietuva“ įgula taip pat aktyviai prisideda prie Klaipėdos laivų parado, kuris vyks gegužės 22 d. Tikimasi, jog šis renginys taps nauja jūrinio miesto – Klaipėdos tradicija.

Laivybos sezono atidarymui skirta šventė tęsis visą dieną. Šventinė programa prasidės šeštadienį, kai startuos regata „Gero vėjo“. Regatoje dalyvaus 15 laivų. Tarp jachta „Lietuva“. Planuojama, jog regata finišuos apie 19 val.

Šeštadienį kruizinių laivų terminale vyks kariuomenės ir visuomenės dienai skirti renginiai. Taip pat bus palydimas burlaivis „Meridianas“ į Klaipėdos laivų remonto doką. Laivo tempimo metu jo kapitonu bus Steponas Kudzevičius. Palydėtuvėms bus pakelti abu tiltai per Danės upę.
Po „Meridiano“ palydėtuvių Danės krantinėje švartuosis laivai, kurie pradės ruoštis ir puoštis paradui. Nuo 20 val. Kruizinių laivų terminale įsikurs improvizuotas Viduramžių miestelis, vakare bus improvizuotas laivų mūšis.

Jachtos „Lietuva“ įgula taip pat aktyviai prisideda prie jūrinių tradicijų puoselėjimo. Tuo labiau, kad laivų parado koloną vesti teko garbė jachtai „Lietuva“. O kapitonas Osvaldas Kudzevičius paskelbtas parado komandoro.

Šiuo metu laivų paradui oficialiai jau yra užsiregistravę 49 laivai, tačiau manoma, jog jų bus gerokai daugiau. Šventės dalyviams patogiausia paradą bus stebėti Kruizinių laivų terminale, tačiau laivai bus matomi ir nuo Šiaurės rago.
Jachtos įgula skatina visus prisidėti prie naujos tradicijos gimimo. Ir ateiti pasižiūrėti šaunaus vaizdo – kaip visa kolona laivų plauks iki Jūros muziejaus ir atgal.

Daugiau apie laivų parado renginius, kurie kartu su regata „Gero vėjo“ ir kariuomenės bei visuomenės diena tęsis visą šeštadienį skaitykite čia.

Laukiame visų jūriniame mieste!