Jachta „Lietuva“ prikelta naujiems žygiams

Penktadienį Klaipėdos miesto savivaldybės jachta „Lietuva“ po kapitalinio remonto perduota naudoti sporto klubui „Ostmarina“. Jachta pradeda naują etapą – kaip gyva legenda, kuri pakels dar ne vieną audrą ir ugdys jaunuosius buriuotojus.

„Manau, kad sprendimas prikelti jachtą naujam gyvenimui buvo teisingas. Klaipėda išgelbsti Lietuvą, kad garsintų Klaipėdos vardą visame pasaulyje“, – per perdavimo ceremoniją kalbėjo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Legendinė jachta, pirmasis Lietuvių burinis laivas, apiplaukęs pasaulį ir toliau įgyvendins savo misiją – ugdyti jaunuosius buriuotojus, garsinti Lietuvos vardą, dalyvauti varžybose ir atstovauti Lietuvą visame pasaulyje.

Remonto darbus atliko „Garant Boats & Yachts“ priklausanti įmonė „Laivo sandėlis“. Remonto darbai užtruko ilgiau nei planuota – daugiau nei dvejus metus. Buvo daug iššūkių dėl laivo dalių, ir darbo pandemijos metu. Anot įmonės direktoriaus Simo Šakalinio, nors planuota atlikti remontą, gavosi renovacija – viso laivo atnaujinimas. Pakeista beveik viskas – variklis, laivo florai, falškylis, grindys, vairo mechanizmai, visas denis, ant jo esančios rangauto dalys, išskyrus stiebą. Sustiprinti buvo korpusai, šonai. Medines detales, kurios byloja apie jachtos istoriją, stengtasi restauruoti. Perdavimo šventės metu ant krantinės buvo išdėstytos ir senos laivo dalys, iš kurių išvaizdos buvo galima numanyti kiek audrų ir sūraus vandens jos gavusios. „Dar prieš remontą atidžiai ruošdavomės plaukimams, tvarkydavome ir prižiūrėdavome laivą, remontuodavome jį, bet atėjo laikas, kai prireikė arba kapitalinio remonto arba tiesiog iškelti laivą ant kranto. Džiaugiuosi, kad miestas pasirinko tradicijas, istoriją ir palaikė idėją, kad laivas turi plaukti, o ne stovėti ant kranto“, –  kalbėjo jachtos kapitonas Osvaldas Kudzevičius. Jis gyrę remontą atlikusius darbuotojus, kurie, anot jo, yra tikrieji didvyriai ir į šį darbą priėmė, kaip į garbės reikalą.

Laivą remontavusios įmonės vadovas S. Šakalinis perdavė Klaipėdos merui Lietuvos vėliavą ir  autentišką laivo klampę. Ant jos išgraviruotas šūkis, naudotas 1989 m. žygyje per Atlantą, „Lietuvos garbei, tautos vienybei“. Pridėti žodžiai  „ir Klaipėdos miesto pasididžiavimui“.

Jachta, skambant „Cantare“ choro dainoms, bei Karinių jūrų pajėgų orkestrui pakėlė bures ir išplaukė į jūrą. Tačiau tai buvo tik neilgas išplaukimas. Dabar jachtos įgula ruošiasi bandomajam trijų-keturių dienų plaukimui po rudeninę Baltiją. Šiame plaukime dalyvaus ir „Garant Boats & Yachts“ atstovai. Jie turės galimybę įsitikinti darbų kokybe. Ateinantį sezoną numatyta dalyvavimas varžybose, jaunimo buriavimo mokymas, dalyvavimas regatose.

Nors jachtai jau 45-eri metai po remonto, anot kapitono, laivas galėtų apiplaukti nors ir aplink pasaulį.

(2) Sporto klubas Ostmarina | Facebook

(2) Burinė Jachta Lietuva | Facebook