Jachta jau krante

Beveik jau visos jachtos iškeltos ant kranto. Reikėjo ruošti ir “Lietuva” iškelti ant kranto. Taigi, paskutinį spalio savaitgalį visa įgula susirinko paskutinį kartą prie darbų. Laivas buvo ruošiamas iškėlimui.

Dar penktadienį dalis įgulos buvo susitikę su svečiais ir senais pažįstamais iš Lenkijos – jachtos “Lady B” komanda. Lenkai – tikri šaunuoliai. Kai Lietuvoje jau niekas neburiuoja, jie keturiese atvyksta  savo pakankamai nemaža jachta “Lady B” (visiškai tokia pati, kaip jachta “Lietuva”), pavakaroja iki šeštadienio paryčių ir anksti ryta išplaukia. Be to, oras tą savaitgalį buvo švelniai tariant bjaurus – lietus, žvarba, didelės bangos ir dar grįžtatant lenkams namo į gimtąjį Gdansko uostą – stiprus vėjas į nosį. Brrr….

Taigi, po smagaus pasibendravimo, šeštadienį svečiai išplaukė namo, o “Lietuvos” įgula ėmėsi darbo. Reikėjo viską nurinkti, suvežti į sandėliuką. Oras buvo nekoks – beveik visa šeštadienį lijo.

Tvarkomas laivas

DSC_0310

Vieni įgulos nariai darbavosi prie laivo, kiti tvarkė sandėliuką.

DSC_0328

Po darbų visi smagiai buvo susirinkę sušilti pas dieduką pirtelėje (ačiū, kad įsileido) ir skanaus plovo paragausti (ačiū karalienei Viktorijai).

Sekmadienį jau buvo keliama jachta “Lietuva”. Beveik visiems dalyvavusiems šioje operacijoje visada virpuliukai bėga, kai mūsų 20 tonų sveriančią mažulę pakelia ant lynų it žaisliuką.

DSC_0448

Tačiau mes žinoje, jog jachta patikimose, švelniose mūsų kranininkės Juditos rankose.

DSC_0504

 

 

 

 

 

 

 

 

beveik jau visos jachtos iškeltos ant kranto.