Į Šventąją – pirmi!

sventoj (1)

Savaitgalį Klaipėdoje startavo pirmoji Šventosios uosto regata, kurioje dalyvavo 32 jachtos. Pirmieji per 3,5 val. į uostelį atplaukė jachta “Lietuva”. Jai įteikta speciali taurė, kaip pirmiesiems įplaukusiems į Šventosios uostelį.

Visiems 32 jachtų kapitonams buvo įteikti pažymėjimai, kad jie dalyvavo pirmojoje Šventosios uosto regatoje.

Jachtos „Vilma“ komanda (kap. Saulius Navasatis), iš Švenosios į Klaipėdą plaukusi 3 val. 24 min. 46 sek. gavo regatos rėmėjų Gosail.lt prizą – galimybę savaitgalį plaukti nauja kruizine jachta „Jeanneau Sun Odyssey 36i“.Nugalėtojai Šventosios uoste regatoje

Jachtos kapitonas Osvaldas Kudzevičius jaudinosi, kad naujai atidaromas uostelis būtų pakankamai išgilintas. Laivo grimzlė – 2,66. Nors Klaipėdos valstybinio jūrtų uosto direkcijos atstovai tikino, jog bus užtikrintas 3 m., o vietomis ir 3,5 m gylis, esant bangai jachtos apačia šiek tiek prabraukė dugną. o ryte, pakilus bangai ir jau išplaukinėjant iš uosto laivas gana skaudžiai atsidaužė į dugną.
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas eugenijus Gentvilas teigė norintis, kad Šventosios uostelis būtų gyvas.
Uosto direkcijos direktorė Šventosios uostui Airida Čėsnienė džiaugėsi matydama uostelyje jachtų  stiebus ir tuo, kad pagaliau Lietuva turi antrą uostą.
dsc_1324 (1)

Pirmosios šventosios regatos nugalėtojai ORC grupėje:

I. „Baltas“ (kap. Gintaras Vaičiūnas)
II. „Rondo“ (kap. Kastytis Junickas)
III. „Maria“ (kap. Algirdas Žižys)

Nugalėtojai klubinėje grupėje:

I. „Šatrija“ (kap. Artūras Letkauskas)
II. „Phoenix“ (kap. Ričardas Malkevičius)
III. „Aphrodite“ (kap. Anatolij Dmitriščiuk)

dsc_1356 (2)