Grįžta su prizais

 

lietuvaarrivingingdyniaAntrasis „The Culture 2011 Tall Ships regatta“ varžybų etapas jachtai „Lietuva“ buvo kaip niekada sėkmingas. Ji aplenkė visus regatos dalyvius ir į Klaipėdą parplukdo absoliučiai greičiausios jachtos ir antros vietos D klasėje apdovanojimą.

 

Šiandien apie 12 val. iš „The Culture Tall Ships regatta” grįžta jachta „Lietuva“. Pasitikimas vykks Kruizinių laivų terminale.

Lietuvos buriuotojai grįžta ne tuščiomis – jie parsiveža absoliučiai greičiausios jachtos apdovanojimą. Antrajame etape „Lietuvos“ įgula aplenkė visus regatos dalyvius ir finišą kirto pirmoji. Atimiausią jachtą lietuviai aplenkė net 46 jūrmylėmis.

Perskaičiavus rezultatus antrajame etape jachta “Lietuva” užėmė pirmąją vietą savo klasėje ir antrąją bendroje įskaitoje. Pirmojoje vietoje perskaičiavus rezultatus atsidūrė su Jungtinių Amerikos valstijų vėliava plaukiojanti jachta „Fujimo“.

Po abiejų etapų “Lietuva” bendroje įskaitoje liko trečia, o savo grupėje – antri.

Be prizinių vietų neliko ir Klaipėdos universiteto burlaivis „Brabander“. Antrajame varžybų etape Turku–Gdynė perskaičiavus rezultatus savo klasėje jie užėmė antrąją vietą. Juos aplenkė Nyderlandų burlaivis „Tecla“. Bendroje įskaitoje antrajame etape „Brabander“ liko dešimti. Po abiejų etatų Klaipėdos universiteto burlaivis išlaikė tą pačią poziciją – savo klasėje užėmė antrąją vietą, o bendroje įskaitoje pagerino rezultatus – užėmė septintąją vietą.

Antrajame etape dalyvavo 21 laivas. Keturi laivai antrojo etapo nebaigė. Iš varžybų pasitraukė ir rusų laivas „Kruzenshtern“. Manoma, kad jie išvyko palaikyti Rusijos krepšinio komandos Europos čempionate.

Trečiajame regatos uoste Gdynėje (Lenkija) nuo penktadienio vyko kultūrinės regatos renginiai. Regatos dalyviai su Gdynia atsisveikino burių paradu sekmadienį.

Plačiau apie “Lietuvos” pergalę rašo internetinis portalas www.pilotas.lt.