Buriuos ir žiemą

Jau šį savaitgalį Nidoje rinksis keturių Baltijos jūros regiono šalių – lietuvių, latvių, estų ir suomių nevyriausybinių buriavimo organizacijų nariai. Kartu jie bandys spręsti saugumo buriavimo sporte, sezoniškumo ir naujokų mokymo problemas.

Buriavimo organizacijų bendradarbiavimas prasidėjo 2018 metais sukūrus tinklą “KNOTS”. Pajutusios bendradarbiavimo naudą tinklo narės nutarė nesustoti ir tęsti bendrą veiklą, dalintis savo sukaupta patirtimi su kitomis panašiomis organizacijomis. Tai paskatino tęsti bendradarbiavimą ir parengti “Salty KNOTS” projektą, kurį parėmė “Erasmus +” sporto programa. “Salty KNOTS” tinklui priklauso lietuvių buriavimo klubas “Ostmarina”, lietuvių laisvalaikio užimtumo įstaiga “Irklakojis”, latvių buriavimo mokymo asociacija “STA Latvia”, estų buriavimo mokymo asociacija “STA Estonia” ir suomių buriavimo organizacija “Snupu”. “Salty KNOTS” projekto metu kiekviena tinklo narė priims kitos organizacijos narius ir įtrauks į savo veiklą, bus dalinamasi gerąja patirtimi, stiprinami ryšiai tarp organizacijų, kalbama apie ateities planus.

“Skirtinga partnerių patirtis, jų narių gebėjimai sporto organizacijų valdymo veikloje papildo ir praplečia kiekvienos organizacijos narių žinias, stiprina pačias organizacijas, bei padeda pagrindus naujiems bendriems projektams”, – mano projektą įgyvendinančios organizacijos “Ostmarina” komandoras Osvaldas Kudzevičius.

Vasario 28 d. – kovo 1 d. Nidoje vyks pirmasis “Salty KNOTS” susitikimas. Jo akcentas – buriavimas ištisus metus. Įprastai navigacinis sezonas prasideda balandį – gegužę, o baigiasi spalį. Visą žiemą dėl ledo, šaltų orų, audrų neburiuojama. Toks sezoniškumas labai atsiliepia organizacijoms – joms sunku išlaikyti narius ir tęsti veiklą ne sezono metu. Tačiau “Irklakojis” susitikime Nidoje pademonstruos, kaip buriuoti ištisus metus – esant palankioms sąlygoms – ledrogėmis, o jei nesusidaręs ledas – vėjaračiais. Tereikia vėjo. Kai kurie “Salty KNOTS” nariai Nidoje pirmą kartą išbandys ledroges ir buriavimą ne sezono metu.

Kiekvienas “Salty KNOTS” narių susitikimas bus skirtingos tematikos ir palies aktualias organizacijoms iškylančias problemas. Antrasis tinklo narių susitikimas vyks Rygoje (Latvija). Jo metu buriuotojai viešės Latvijos jūrų akademijoje ir mokysis saugumo jūroje pagrindų. Klaipėdoje buriuotojai mokysis buriavimo regatos organizavimo ypatumų, Estijoje dalyviai bus įtraukti į treniruočių programą ir dalyvaus vienoje iš didžiausių šalies regatų, o Suomijoje bus organizuoti buriavimo mentorių kursai.

Projektas tęsis daugiau nei metus – iki 2021 m. birželio mėn.

LogosBeneficairesErasmus+RIGHT_LT