Buriavimas sužavėjo vaikus

su vaiku glovbos aukoėtiniaisSavaitgalį Klaipėdos vaikų globos namų „Rytas“ ir „Smiltelė“ auklėtiniai patyrė neišdildomų įspūdžių – jie turėjo galimybę plaukti legendine jachta „Lietuva“. Buriavimu vaikai tiesiog susižavėjo, o kai kurie pasiryžo tapti jūrininkais.

Sporto klubo „Ostmarina“ nariai pakvietė dešimt vaikų globos auklėtinių išbandyti buriavimo malonumus. Vaikai, su jais lydinčiomis dvejomis auklėtojomis, iš pradžių susipažino su klubo komandoru ir jahctos „Lietuva“ kapitonu Osvaldu Kudzevičiumi, jo tėvu kapitonu Steponu Kudzevičiumi ir visa laivo įgula.
Po pažinties vaikų globos namų auklėtiniai buvo supažindinti su buriniais laivais, sužinojo, kodėl jie plaukia, pagrindinius burinio laivo manevrus, mokėsi rišti jūrinius mazgus. Pasaulį apiplaukęs kapitonas S. Kudzevičius papasakojo nuotykius iš savo kelionės aplink pasaulį. Vaikai su smalsumu klausėsi jūrininko pasakojimo, klausė, ar laivas gali apvirsti. Pasivaikščioję po buriuotojų krantinę ir sužinoję, kuo ji svarbi  ir kam pastatyti proginiai knechtai, auklėtiniai sulaukė ir pačios smagiausios dienos dalies – plaukimo jachta „Lietuva“.
Nė vienas vaikas anksčiau nėra buvęs ant burinės jachtos ir nebuvo plaukęs į jūrą, todėl jiems tai buvo neeilinis įvykis ir smagus nuotykis. Dar prieš plaukimą dvi plaukti pasiryžusios mergaitės prisipažino – baisoka. Tačiau užlipus ant denio vaikai greitai apsiprato su laivu ir vos išplaukus pro jūros vartus jau prisijungė prie įgulos. Vaikinai prižiūrimi įgulos narių patys patys kėlė bures, atliko manevrus. Jauniausia mergaitė  iš globos namų „Rytas“ Vygantė pati pirmoji gavo į rankas šturvalą. Su kapitono priežiūra ji puikiai valdė didžiulę jachtą.
Vėliau vairininkais pabūti galėjo ir kiti vaikai. Vaikai puikai jautėsi išplaukus, o jachtai pasvirus ant šono ir purslams taškant jachtos priekį džiūgavo  – dar kartą padarykite taip, – prašė vairininko.
Šeštadienį oras buvo puikus – nešalta, vėjas ne per stiprus, o jūroje bangų visai nebuvo, todėl plaukimas užtruko ilgiau nei keturias valandas, o vaikams įspūdžių buvo per akis. „Buvo labai smagu. Net nesitiki, kad galėjome paplaukioti tokia jachta. Tikiuosi, dar kada galėsiu tai patirti. Norėčiau būti jūrininkas“,  –  po plaukimo prisipažino smalsus ir visą plaukimą aktyviai visko klausinėjęs Pavelas.
Ne vienas vaikas po plaukimo teigė susižavėjęs buriniais laivais ir norintis dar kartą išplaukti. O auklėtojos dėkojo, už neeilinę pramogą vaikams ir vylėsi, kad ir kitais metais bus galimybė auklėtiniams patirti, kas yra jūra, buriavimas.

Paveikslėlis1DSC_0959 DSC_0979 DSC_0984 DSC_0990 DSC_1006 DSC_2269

vaiku namai