“Lietuva” aplenkė savo sesutę – jachtą “Lady B”

Paskutinė jūrinė regata nepagailėjo buriuotojams netikėtumų ir permainingų orų. Dėl nurimusio vėjo buvo pavėlintas varžybų startas, o regatos pabaigoje buriuotojai jau grūmėsi su permainingu ir škvaluotu vėju.

Savaitgalį Klaipėdoje vyko jau devynioliktoji regata „Rudeninė Baltija“, kurią organizuoja sporto klubas „Ostmarina“. Joje dalyvavo 17 jachtų.

Dėl visiško štilio varžybų startas bvo atidėtas dvi valandas ir jachtos startavo tik 12 val. 30 min. Dėl to buvo sutrumpinta ir distancija – reikėjo plaukti ne iki Liepojos, o tik iki Būtingės ženklo. Iš pradžių vos dvelkiantis vėjas po pietų sustiprėjo ir varžybų pabaigoje buriuotojams teko mažinti burių plotą, nes gūsiais pūtė iki 20 mazgų.

Į priekį iš karto išsiveržė dvi jachtos – „Jigy Jigy“ ir „Extreme“. Kaip ir pernai nepralenkiama buvo vilniečių „Jigy Jigy“. Jie finišavo po aštuonių valandų. Nuo favoritės 37 min. atsilikusi  finišavo kauniečių jachta „Extreme“. Tretieji finišavo vilniečių jachta „Arcturus“. Tačiau perskaičiavus rezultatus trečiąją vietą sportinėje grupėje užėmė klaipėdiečių jachta „Rondo“.

Jachta “Lietuva” finišavo 21 val. 45 min.  Ji aplenkė toje pačioje regatoje dalyvavusią identišką lenkų jachtą “Lady B”. Po perskaičiavimų “Lietuva” užėmė ketvirtą vietą pirmoje ORC grupėje.

Klubinėje grupėje pirmąją vietą užėmė jachta „X-Xs“, antri „Aphrodite“, o treti liko „Cocopelli“.

Oras buvo ganėtinai žvarbus, buriuotojai į krantą grįžo sušalę. Varžybų dalyvius gelbėjo karšti barščiai ir plovas, kuriais vaišino varžybų organizatoriai.

Po varžybų regatos nugalėtojams buvo įteikti pereinami prizai. Praeitų metų pagrindinio prizo nugalėtojų jachtos „Tojana“ įgula turės perduoti prizą „Jigy Jigy“. Pastarieji laimėjo ir  unikalų stiklo menininkės Brigitos Rodaitės kurtą prizą kaip greičiausia jachta. Kitas menininkės sukurtas prizas atiteko jachtai „X-xs“, kuri laimėjo pirmąją vietą klubinėje grupėje.