Projektai

Dalyvavimas tarptautinėje regatoje “The Tall Ships Races”

Nuo 2004 metų jachta “Lietuva” dalyvauja tarptautinėje regatoje “The Tall Ships Races”.  Tai vienos iš svarbiausių regatų, kurių stengiasi nepraleisti “Ostmarina” klubas. “The Tall Ships Races” organizatoriai “Sail Training Internetional’ organizacija siekia propaguoti jaunimo buriavimą ir pusė įgulos turi sudaryti jaunuoliai iki 25 metų. Klubo “Ostmarina” vienas iš svarbiausių tiklsų – propaguoti jaunimo buriavimą, todėl tai vienos iš svarbiausių varžybų jachtos įgulai.

Projektas su vaikų namais “Buriuokime kartu”

DSC_0932Antrus metus iš eilės klubas “Ostmarina” įgyvendina projektą “Buriuokime kartu“. Tai socialinės rizikos vaikų įtraukimas į buriavimą, suteikimas būtinų buriavimo žinių, jų laisvalaikio užėmimas.
Projekto „Buriuokime kartu“ tikslas pakviesti norinčius buriuoti ir suteikti jiems būtinų žinių. Projekto metu socialinės rizikos vaikams, našlaičiams buvo rengiami trumpi buriavimo kursai. Per juos jaunuoliai buvo supažindinami su pagrindiniais dalykais, būtinais norint pradėti buriuoti, jiems buvo pravestas saugumo laive instruktažas, supažindinami su laivu, pagrindine jo įranga. Projekto dalyviams buvo organizuojamas pažinties vakaronė su laivo įgula. Išklausę kursus jaunuoliai turėjo galimybę pramokti buriavimo praktiškai. Buvo organizuojami vienos dienos plaukimai.
Pranešimai spaudai apie projektą:
2014 buriuokime kartu

2013 buriuokime kartu I

2013 buriuokime kartu II

Tarptautinis projektas “Sail4Entrepreneurship”

2015_0816_10051300

Edukacinį jaunimo projektą „SAIL4entrepreneurSHIP“ 2015 m. įgyvendino Latvijos buriavimo asociacija kartu su sporto klubu „Ostmarina“. Projekte dalyvaujantis jaunimas plaukė aplink Baltijos jūrą ir apsilankė penkiuose uostuose. Plaukimo metu patyrę lektoriai mokė jaunimą atrasti savo talentus, panaudoti juos versle, skatins įgyvendinti idėjas.

Projektas startavo Liepojoje (Latvija). Čia, susipažinę su laivais, po įžanginio seminaro, jaunimas pasiskirstė į įgulas. Latvijos ir Estijos atstovai plaukė Lietuvių jachta, o penki atstovai iš Lietuvos – latvių jachta. Iš viso projekte dalyvavo 20 jaunuolių, kurie bus ne turistai, o tikri įgulos nariai. Anot projekto koordinatorės latvės Sintijos Lase, susidomėjimas projektu buvo didelis: „Mes nesitikėjome, kad gausime tiek daug norinčių dalyvauti anketų. Į 20 vietų pretendavo 74 jaunuoliai. Atrinkti nebuvo lengva“, – kalbėjo latvė.

Antruoju kelionės uostu buvo  Klaipėda, iš čia jaunimas buriavo iki Gotlando salos uosto Visbio. Jame projekto dalyviai įgijo praktinių verslumo žinių. Po daugiau nei paros plaukimo įgulos pasiekė Estijos Saremos salą. Joje susipažino su rinkodaros pagrindais, verslo socialine atsakomybe ir aplinką tausojančia ekonomika. Paskutiniuoju projekto uostu tapo Ventspilis Latvijoje, kur vyko susitikimai su vietos verslininkais.

Rudenį Trijose projekto šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje buvo surengta fotoparoda iš šio plaukimo.

Pranešimai žiniasklaidai apie projektą ir nuotraukų parodą:

2015_08_14_sail4entrepreneurship

20151022_fotografiju_paroda