Rudeninė Baltija: Rudens vėjas laužė laivus

rudenine baltija

Savaitgalį vykusi „Rudeninės Baltijos“ regata suteikė nemažai adrenalino jos dalyviams. Įsismarkavusi jūra ir vėjas guldė jachtas ant šono, laužė juos, plėšė bures, o buriuotojus maudė šaltame lietuje.

„Rudeninės Baltijos“ regatoje dalyvavo kaip niekada daug laivų – net 20. Trylika iš jų plaukė sportinėje grupėje – likusieji klubinėje.

Įprastai „Rudeninė Baltija“ būna dviejų etapų Klaipėda – Liepoja ir Liepoja – Klaipėda. Tačiau šiais metais dėl sekmadienį prognozuojamo blogo oro ir štorminio vėjo, nebuvo sustojimo Liepojoje. „Sportininkai“ turėjo įveikti 110 jūrmylių (204 km.). Jie plaukė iki ženklo prie Būtingės, pasiekė Liepoją ir apsisukę grįžo į Klaipėdą. Į priekį išsiveržė ir iki pat finišo įnirtingai lenktyniavo jachta „Lietuva“ (kap. O. Kudzevičius) ir jachta „Jigi Jigi“ (kap. Š. Sodeika). Tačiau beveik jau Klaipėdos uosto vartuose vilniečių jachta „Jigi Jigi“ išsiveržė į priekį ir finišavo pirmoji. Jie Klaipėdoje buvo pusę trijų nakties.

Klubinės grupės atstovams parinktas trumpesnis 50 jūrmylių (93 km.) distancija. Pirmoji finišavo „IdeFix“ (kap. T. Barakauskas). Tačiau perskaičiavus rezultatus pirmoji vieta atiteko jachtai „Aphrodite“ (kap. A. Dmitriščiuk). Paskutinė finišavo vilniečių jachta „Joga“ (kap. S. Butkevičius) pusę aštuonių ryto.

Oro sąlygos varžybų metu buvo labai permainingos – ką tik švietusią saulę pakeisdavo staigus atšalimas, greitai atskriejusi audra su stipria liūtimi. Vėjo gūsiai siekė 35 mazgus (18 m/s). Stiprios audros ne tik gerai išskalavo buriuotojus, bet ir gerokai aplaužė laivus, ne vienai jachtai suplyšo burės. Jachtai „Maria“ (kap. A. Valavičius) prie Liepojos sulūžo vairo plunksna. Laivas tapo nevaldomas. Gerai, kad kita varžybose dalyvaujanti jachta – „Baltas“ (G. Vaičiūnas) pagelbėjo nelaimėliams. Regata blogai baigėsi ir jachtai „Varom“ (kap. S. Eirosius). Jai lūžo  stiebas. Buriuotojams į pagalbą išskubėjo šalia buvusi „Sarmatija“ (kap. V. Bogunas). Laimei regatos metu nukentėjo tik laivai.

Varžybų pereinamąjį prizą, kuris iš nugalėtojų rankų į rankas keliauja jau nuo 1994 m., laimėjo jachta „Tojana“ (kap. D. Gerasimavičius). Perskaičiavus rezultatus jie buvo pirmieji sportinėje grupėje. Antri liko jachta „Lokė“ (kap. A. Janulionis), treti – „Silver Eagle“ (kap. O. Zelenin). Jachta „Jigi Jigi“ laimėjo unikalų stiklo menininkės Brigitos Rodaitės kurtą prizą. Kaip  greičiausia regatos dalyvė. Kitas menininkės sukurtas prizas atiteko jachtai „Aphrodite“, kuri laimėjo pirmąją vietą klubinėje grupėje.